Stołeczny ratusz rozwiązał Marsz Powstania Warszawskiego. Powodem symbolika antykomunistyczna

Aktualizacja: 2018-08-2 11:22 am

Organizowany przez stołecznych narodowców Marsz Powstania Warszawskiego został rozwiązany przez urzędnika Hanny Gronkiewicz-Waltz. Portal tvp.info ustalił, co było powodem decyzji.

„Policję poinformowano, że powodem rozwiązania zgromadzenia jest fakt, że jeden z jego uczestników ma na sobie koszulkę z symboliką zakazanego prawnie ustroju totalitarnego, a także z uwagi na używanie przez niektórych manifestujących materiałów pirotechnicznych” – czytamy na Twitterze stołecznej policji.

Jak informuje tvp.info, chodziło o przekreślony sierp i młot – a więc symbolikę antykomunistyczną. Policja potwierdzić miała informację dodając, że powodem rozwiązania marszu była również obecność pirotechniki na wydarzeniu. Mimo tego służby stwierdziły, że zorganizowana przez narodowców uroczystość ku pamięci Powstania Warszawskiego przebiegła spokojnie i nie zanotowano poważnych zdarzeń – donosi serwis.

„Zgromadzenie przy Rotundzie zostało rozwiązane z powodu flag i koszulek uczestników z symboliką nawiązującą do org. propagujących ustrój totalitarny. Warszawa za dużo przeszła w historii, żeby nie reagować na takie sytuacje. Zwłaszcza w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego” – czytamy z kolei na oficjalnym profilu m.st. Warszawy.

Zdaniem szefa MSWiA rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskiego było nieuzasadnione. „Mam nadzieję,że nie chodziło o wywołanie kolejnej awantury” – napisał na Twitterze.

Narodowy mówią natomiast wprost o prowokacji i planują odpowiedzieć władzom stolicy poprzez liczny udział w Marszu Niepodległości 11 listopada.

„Dzisiejsza prowokacja po prostu HGW nie wyszła. Krótki przekaz od uczestników brzmi: oddałaś ulice, oddasz i kamienice! A ja dodam: odpowiesz w sądzie!” – napisał na Twitterze poseł Robert Winnicki.

Źródło: tvp.info / FB

MWł

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]