Belgijskie piekło eutanazji. Tysiące zabitych, w tym dzieci

Aktualizacja: 2018-07-26 11:30 am

W samym 2017 roku uśmiercono w Belgii 2309 pacjentów. Wśród nich była trójka dzieci. Dzięki opublikowaniu danych dotyczących eutanazyjnego procederu, znamy skalę piekła jakie zgotowano ciężko chorym Belgom.

Eutanazja zbiera w Belgii krwawe żniwo. W 2003 r., kiedy to zalegalizowano śmiertelny proceder, prawie 500 Belgów zdecydowało się na przeprowadzenie „zabiegu”. Od momentu uchwalenia nowego prawa w 2010 r., liczba przypadków „dobrowolnej śmierci” poszybowała w górę. I z roku na rok stale rośnie. W 2010 r. było nieco ponad 700 przypadków eutanazji, w 2017 r., już 2309.

Nowe prawo rozszerzyło dostępność eutanazji na m.in. dzieci, chorych umysłowo, oraz na pacjentów którzy nie są śmiertelnie, lecz chronicznie chorzy. Dane pokazują że w roku 2017, przeprowadzono eutanazję na trójce dzieci, dodatkowo zabito 77 pacjentów chorych umysłowo oraz 710 pacjentów, którzy stracili świadomość na skutek starości lub choroby. Nierzadko zdarzają się przypadki uśmiercania pacjentów pozbawionych świadomości, jedynie na prośbę rodziny.

Jeden z takich przypadków był powodem odejścia z Belgijskiej Komisji ds. Eutanazji dr Ludo Vanopdenboscha, specjalisty od opieki paliatywnej. Komisja uchwaliła wniosek rodziny, chcącej poddać eutanazji pacjenta zmagającego się z demencją i chorobą Parkinsona. – Pacjent (…) został poddany eutanazji wyłącznie na prośbę rodziny. Mimo, że nie było żadnego dowodu, że jest to wola samego pacjenta – podkreślił.   

Jak podaje portal lifenews.com: „Eutanazyjny proceder wyrwał się Belgii spod kontroli. Pewnego dnia, ludzie się obudzą i zobaczą czym w rzeczywistości jest eutanazyjna ideologia. Zobaczą ogromne spustoszenie jakie wyrządziła eutanazja w ich społeczeństwach”.

Źródło: lifenews.com / dailymail.co.uk

PR

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102942 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]