Włochy: Liga Północna chce krzyży we wszystkich miejscach publicznych

Projekt ustawy mającej na celu znaczne zwiększenie obecności krzyży w miejscach publicznych we Włoszech złożyła Liga Północna. Przewiduje on, że krucyfiks powinien wisieć „w podwyższonym i łatwo widocznym miejscu w pomieszczeniach wszystkich instytucji publicznych”, informują włoskie media. Każdy, kto usuwa lub gardzi chrześcijańskim symbolem „z nienawiści”, powinien zatem zostać ukarany grzywną w wysokości od 500 do 1000 euro.

Zgodnie z projektem krzyż powinien wisieć w klasach, salach wykładowych i innych placówkach oświatowych, urzędach administracyjnych, salach posiedzeń regionalnych, prowincjalnych i lokalnych rad i lokalach wyborczych. Powinien być również obowiązkowy w sądach i więzieniach, na dworcach kolejowych i autobusowych, portach, na lotniskach i w placówkach dyplomatycznych, a także w instytucjach włoskich za granicą.

Szef jezuickiego czasopisma „Civilta Cattolica”, ks. Antonio Spadaro, nazwał takie traktowanie krzyża „bluźnierczym”. „Symbol chrześcijański oznacza miłość wroga i bezwarunkową akceptację. Krzyż jest znakiem sprzeciwu przeciwko grzechowi, przemocy, niesprawiedliwości i śmierci; nie jest to znak tożsamości narodowej” – napisał ks. Spadaro na Twitterze.

Podczas wyborów parlamentarnych w 2018 r. Liga Północna uzyskała 17,4 proc. głosów i wchodzi w skład koalicji rządowej premiera Giuseppe Contego.

KAI

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-07-25) | https://www.pch24.pl/wlochy--liga-polnocna-chce-krzyzy-we-wszystkich-miejscach-publicznych,61811,i.html

Skip to content