Aktualizacja strony została wstrzymana

Baza sił powietrznych w USA: usunięto Biblię z pomieszczenia upamiętniającego poległych

Dowództwo Bazy Sił Powietrznych imienia F.E.Warrena usunęło Pismo Święte z symbolicznej stołówki upamiętniającej poległych i wziętych do niewoli żołnierzy. W pomieszczeniu w bazie w Wyoming znalazła się wieloreligijna „Księga Wiary”. To skutek działań laickich aktywistów. 

Stołówka Zaginionego upamiętnia żołnierzy poległych lub zaginionych w boju. Okrągły stół symbolizuje nieustanną troskę o nich, a Biblia zaś oznaczała siłę, jaką wiara daje żołnierzom dla kraju ustanowionego jako „jeden naród pod jednym Bogiem”, według interpretacji National League of POW/MIA Families, organizacji zrzeszającej rodziny zaginionych członków armii USA. 

Jednak Fundacja Wolności Religijnej w Armii (Military Religious Freedom Foundation) postanowiła usunąć Pismo Święte. Fundacja twierdzi, że 31 żołnierzy stacjonujących w omawianej bazie (F.E. Warren Air Force Base) skontaktowało się z nią w maju i wyraziło zaniepokojenie obecnością w ich placówce Pisma Świętego. Co ciekawe 19 z nich uznawało się za chrześcijan. W efekcie przewodniczący fundacji Mikey Weinstein skontaktował się z dowództwem bazy, a w lipcu ponowił kontakt.

Dowództwo przystało na postulaty. Przez pewien czas zmieniano obecne na stole księgi. Jednego dnia leżała więc na nim Biblia, a innego Księga Mormona. Następnie zaś na stałe na stole zagościła wieloreligijna „księga wiary”.

Decyzja dowództwa bazy powietrznej wywołała krytykę. William Perry Pendley na łamach Washington Examiner stwierdził, że decyzja ta stanowi zdradę dziedzictwa zasłużonej w historii USA bazy. Wezwał Donalda Trumpa, Sekretarza Obrony USA James Mattisa i Sekretarza Sił Powietrznych USA do usunięcia dowódcy placówki w Wyoming i przywrócenia Pisma Świętego do Stołówki Zaginionego Źołnierza.

Już w ośmiu bazach w Stanach Zjednoczonych usunięto Biblie i inne związane z chrześcijaństwem symbole ze Stołów Zaginionych Źołnierzy. To między innymi skutek działalności „Fundacja Wolności Religijnej w Armii”. Sprzeciwia się ona również kapelanom starających się nawrócić na chrześcijaństwo lub występujących przy pewnych okazjach w religijnych strojach.

Źródło: lifesitenews.com / pow-miafamilies.org

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-07-24) | https://www.pch24.pl/baza-sil-powietrznych-w-usa--usunieto-biblie-z-pomieszczenia-upamietniajacego-poleglych,61784,i.html

Skip to content