Aktualizacja strony została wstrzymana

Atak przez kulturę! Hollywood będzie w swoich produkcjach bronić „prawa do aborcji”

W związku z wyborem na sędziego Sądu Najwyższego USA osoby nie kryjącej się z poglądami pro – life, zwolennicy aborcji są zatrwożeni możliwością ograniczenia „prawa do aborcji”. Z pomocą przyjdzie im Hollywood, gdzie wyprodukowane zostaną filmy promujące aborcję jako „jedyny dobry wybór” dla kobiety.

Bitwa toczy się o stosunek do precedensu prawnego z rozprawy „Roe vs. Wade”, podczas której uznano „prawo” kobiety do przeprowadzenia aborcji na życzenie. Od czasu wprowadzenia tego zrządzenia, prawo aborcyjne zmieniono w większości stanów, oczywiście na niekorzyść dla nienarodzonych dzieci.

Nowy sędzia Sądu Najwyższego, Brett Kavanaugh został wybrany przez prezydenta Donalda Trumpa. Kavanaugh znany jest z poparcia dla inicjatyw pro – life, oraz jest przeciwnikiem „Roe vs. Wade” – orzekał już w kilku sprawach, sprzeciwiając się wykładni precedensu.

Wobec odpowiedzi na wybór Trumpa, środowiska aborcyjne, feministyczne i członkowie subkultury LGBT podniosły larum, na które z pomocą przybywa Hollywood. Według Amy Furr, dziennikarki portalu „Townhill”, zostaną wyprodukowane nie mniej niż trzy filmy ukazujące działalność podziemia aborcyjnego w USA przed 1973 r. (kiedy „Roe vs. Wade” zostało wprowadzone).

Filmy będą w szczegółowy sposób ukazywać działalność „Jane Collective”, największej sieci podziemia aborcyjnego w Stanach.

„Myślałam że zrobię filmy dotyczące jedynie problemów z odległej przeszłości, ale dzisiaj widzę, że ich przesłanie jest nadal aktualne” – zaznaczyła reżyser filmu, oraz wolontariuszka Planned Parenthood, Cait Cortelyou.

Musimy jeszcze raz opowiedzieć tę historię, ponieważ dzisiejsze dziewczyny nie wiedzą ile w przeszłości przeszły kobiety, aby w końcu uzyskać władzę nad swoimi ciałami! – powiedziała stacji ABC Melissa Silverstein, założycielka organizacji „Hollywood i Kobiety”.

Źródło: lifesitenews.com / townhill.com / imdb.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-07-20)

 


 

Serialowa homopropaganda. Popularna „Batwoman” będzie lesbijką

Studio filmowe CW zajmujące się ekranizacją komiksów z serii DC będzie jawnie wspierać homopropagandę. Jedna z superbohaterek – „Batwoman” będzie ukazana jako lesbijka. Postać wystąpi w kilku odcinkach serii o superbohaterach, a następnie będzie główną bohaterką odrębnej produkcji.

Batwoman to pierwsza superbohaterka z serii DC, która jest lesbijką. W 2006 r. opublikowano komiks, gdzie została przedstawiona jako lesbijka – żydówka, ku uciesze środowisk LGBT. W obecnej, współczesnej wersji będzie „walczyć o sprawiedliwość społeczną oraz z pasją, jasno wyrażać swoje zdanie”. Batwoman, czyli Kate Kane „jako lesbijka i świetnie wyszkolona wojowniczka będzie mieć za zadanie oczyścić ulice Gotham z przestępców”.

CW planuje uczynić kilka innych postaci ze swojego uniwersum osobami „nieheteronormatywnymi”. Ma to być część szerszego planu zakładającego promowanie postaw LGBT za pomocą kina i komiksu.

Początkowo, postać Batwoman pojawiła się w 1957 r. jako potencjalna partnerka dla Batmana. Była to odpowiedź na zarzuty fanów, oskarżających autorów duetu Batman i Robin o… promocję homoseksualizmu.

Źródło: lifesitenews.com / deadline.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-07-20)

 


 

.