Aktualizacja strony została wstrzymana

Żydzi atakują Glińskiego za nadanie odznaczenia. Oni chcą decydować o wszystkim!

Polskie stowarzyszenie „Nigdy więcej”, którego celem ma być przeciwdziałanie problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii i dyskryminacji w Polsce, potępiło uhonorowanie satyryka Ryszarda Makowskiego medalem Gloria Artis przez ministerstwo kultury. Sprawę poruszają oczywiście izraelskie media. Oburzenia nie kryją w redakcji „The Jerusalem Post” (TJP).

„Polski satyryk, który w 2016 r. prezentował antysemickie dowcipy w telewizji, a później oskarżył Żydów o podsycanie nienawiści do siebie, otrzymał najwyższe odznaczenie dla artystów w swoim kraju” – pisze „TJP”.

Ryszard Makowski otrzymał w czwartek medal Gloria Artis za zasługi dla kultury od ministra Piotra Glińskiego. „To wyraz podziękowania za kreatywność i zaangażowanie, za talent (…) twórczą odwagę” – powiedział Gliński wręczając nagrodę.

W 2016 r. żydowska organizacja B’nai B’rith, a w dokładniej jej przedstawiciele działający w Polsce zaprotestowali przeciwko występowi Makowskiego w telewizji publicznej TVP3. Artysta w prześmiewczy sposób odniósł się do żydowskiej rodziny Rothschildów.

Stowarzyszenie „Nigdy więcej” napisało w oświadczeniu, że uhonorowanie Makowskiego jest zdumiewające, ponieważ jest „znanym autorem piosenek i artykułów mocno zakorzenionych w antysemickich stereotypach i uprzedzeniach”.

Rafał Pankowski, współzałożyciel stowarzyszenia, dodał, że „biorąc pod uwagę niestabilność stosunków polsko-żydowskich, szczególnie w tym roku jest naprawdę zaskoczony decyzją Ministra”. „Jako obywatel Polski ten medal nie jest przyznawany w moim imieniu!” – dodał.

Wygląda na to, że Żydzi uzurpują sobie prawo, żeby czynić poważne naciski na Polskę ingerując nawet w treści poszczególnych ustaw, a Polacy nie mogą sobie nawet swobodnie nadawać medali, bo ktoś odważył się z nich zażartować…

Źródło: jpost.com

Za: Najwyższy Czas! (20/07/2018) | https://nczas.com/2018/07/20/zydzi-atakuja-glinskiego-za-nadanie-odznaczenia-oni-chca-decydowac-o-wszystkim/