Szkocja: odprawił nabożeństwo w ramach zadośćuczynienia za homoparadę. Wyrzucili go z uczelni

Aktualizacja: 2018-07-19 11:04 am

Ks. Mark Morris, kapelan na Uniwersytecie Kaledońskim w Glasgow od września nie będzie już sprawował tej funkcji. Odprawił nabożeństwo pokutne w ramach zadośćuczynienia za homoparadę, za co został usunięty z uczelni.

Ks. Mark Morris odprawił Różaniec, litanię oraz nabożeństwo pokutne w parafii pw. Serca Maryi w Balornock, Glasgow. Była to odpowiedź na homoparadę, która przeszła ulicami szkockiego miasta.

Zdaniem uczelnianych władz, zachowanie księdza było „dziwne” oraz „odbiegające” od ogólnych norm zachowania i systemu wartości promowanego w ramach uniwersyteckiej edukacji. Rektor uczelni, prof. Pamela Gilles podkreśliła: „w porozumieniu z ks. Morrisem podjęliśmy decyzję o zakończeniu dalszej współpracy (…) Uniwersytet będzie nadal współpracował z władzami Archidiecezji w celu otoczenia opieką duszpasterską studentów i pracowników uczelni”. „Uczelnia jest szczególnie zaangażowana w promocję równości na terenie całego kampusu” – dodała rektor uczelni.

Przedstawiciele Katolickiej Wspólnoty Uniwersytetu Kaledońskiego w Glasgow są rozczarowani taką decyzją władz. – To niezwykle wstrętne, że z uczelni wyrzuca się katolickiego kapłana, który jest tylko i wyłącznie wierny nauczaniu Kościoła katolickiego – napisano w oficjalnym oświadczeniu. – Wygląda na to, że władze uczelni mają bardzo wybiórcze pojęcie tego, czym tak naprawdę jest równość i tolerancja – dodano.

Źródło: catholicherald.com

PR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102829 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]