Totalny odlot! Szef American Jewish Congress oskarża Polski rząd o przemysłowe mordowanie Żydów

Aktualizacja: 2018-07-19 11:02 am

Szef American Jewish Congress kompletnie odleciał i w artykule dla „Jerusalem Post” oskarża Polski rząd na uchodźstwie o „przemysłowe” mordowanie Żydów w czasie II Wojny Światowej. Przykładem tego ma być spalenie żywcem członków jego rodziny.

Jack Rosen, szef American Jewish Congress, opublikował artykuł, w którym porusza „problematykę Izraelskiego i Polskiego ustawodawstwa w zakresie Holocaustu” i wyjaśnia nam, nie do końca rozumiejącym, dlaczego to takie ważne dla Żydów.

Jego zdaniem zadaniem każdego Żyda jest bezkompromisowa obrona innych Żydów w przypadku ataków. W tym duchu moim obowiązkiem jest krytykowanie państwa Izrael za podpisanie wspólnego oświadczenia z Polską – pisze Rosen.

W dalszej części artykułu Rosen pisze o tym, że całe zastępy Polaków przymykały oczy na współpracę rządu na uchodźstwie z Nazistami. Rząd był Polski, ale nie współpracował z rządem niemieckim tylko bliżej nieokreślonymi Nazistami.

Wspólne oświadczenie polsko-izraelskie jest sprzeczne z ustaleniami historyków i nie potępia narastającego polskiego antysemityzmu – dodaje Rosen. Szef American Jewish Congress pisze też, że Polski rząd nie dość, że w żaden sposób nie chronił Żydów, to jeszcze brał udział w ich mordowaniu na skalę przemysłową.

Rosen ma na to „niezbite dowody”: moja własna polska żydowska rodzina została spalona żywcem podczas wojny przez Polaków, którzy rzekomo chcieli ich chronić. Jak dodaje jest on z pokolenia Żydów, którzy z ogromną nadzieją patrzyli na powstanie państwa Izrael.

Teraz jednak, jak wielu innych ortodoksyjnych Żydów, jest rozczarowany postawą państwa Izrael i podpisaniem wspólnej polsko-żydowskiej deklaracji. Kocham państwo żydowskie, ale nigdy nie zgodzę się na rewizjonizm historyczny, zwłaszcza gdy uderza to w Żydów – podsumowuje.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102827 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]