Śmierć to za mało. Aborcjonistom z Teksasu przeszkadza pochówek zamordowanych dzieci

Aktualizacja: 2018-07-18 9:39 am

Amerykańscy zwolennicy mordowania dzieci w łonach matek po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem postanowili oni walczyć o zmianę prawa w stanie Teksas, które to nakazuje pochówek dzieci i ich szczątków po dokonywanych tam aborcjach.

W złożonym do sądu pozwie aborcjoniści argumentują, że obowiązujące w Teksasie przepisy są… zbyt kosztowne dla ośrodków, w których dokonywana jest aborcja. Ich zdaniem stanowi to dyskryminację… kobiet o niższym statusie społecznym i materialnym, przez co często są one pozbawione „możliwości skorzystania z usługi” polegającej na „usunięciu ciąży”.

Przepisy, których likwidacji domagają się dzieciobójcy, weszły w życie w roku 2017. Nakazują one godny pochówek lub kremację zwłok i szczątków tych dzieci, które zmarły w wyniku aborcji, poronienia lub ciąży pozamacicznej.

W ocenie teksańskich działaczy pro-life prawo w Teksasie zapewnia zamordowanemu w łonie matki dziecku „ludzką, a nie płodową godność”.

– Ofiary aborcji zasługują na godność – stwierdził cytowany przez portal lifesitenews.com John Seago, obrońca życia ze stowarzyszenia Texas Right of Life. Dodał, że przed wprowadzeniem przed rokiem obowiązującego prawa zamordowane dzieci były „traktowane jak śmieci”.

W podobnym tonie wypowiedzieli się inni przeciwnicy aborcji. Podkreślali, że prawo w Teksasie zapewnia „abortowanym ciałom dzieci lepsze miejsce spoczynku niż składowisko śmieci”. Zwrócili także uwagę, że ustąpienie pod naporem aborcjonistów może być furtką do handlu organami i ciałami abortowanych, nienarodzonych dzieci.

Źródło: tvp.info

TK

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102803 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]