Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce. Wcześniej ostro krytykowała ustawę o IPN

Aktualizacja: 2018-07-13 1:56 pm

Senat Stanów Zjednoczonych zaakceptował nominację Georgette Mosbacher na urząd ambasadora USA w Polsce. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii stosunków polsko-amerykańskich to kobieta będzie pełniła funkcję przewodniczącej dyplomacji USA w Warszawie. Swoją kadencję Mosbacher rozpocznie we wrześniu br. zastępując na stanowisku Paula Jonesa.

Mosbacher to jedna z najbardziej znanych na świecie bizneswoman, która od wielu lat jest blisko związana ze środowiskiem amerykańskich Republikanów. Zasiadała m.in. w narodowym komitecie Partii Republikańskiej, gdzie odpowiadała za finanse oraz była pierwszą kobietą przewodzącą stowarzyszeniu republikańskich gubernatorów.

W Polsce jest jednak znana przede wszystkim nie ze swoich biznesowych osiągnięć, ale ze stwierdzenia, że ustawa o IPN przegłosowana na początku tego roku przez Zjednoczoną Prawicę wywołała falę antysemityzmu.

Słowa te padły z ust przyszłej ambasador USA w Warszawie podczas przesłuchania przez senacką komisję spraw zagranicznych. Mosbacher podkreśliła wówczas, że żaden fanatyzm nie może być tolerowany i zrobi wszystko przy współpracy z polskimi władzami, aby tego typu ustawy nigdy nie weszły w życie.

Źródło: interia.pl, dorzeczy.pl

TK

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102757 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]