Aktualizacja strony została wstrzymana

Profanacja za pieniądze samorządu: Clitoris Wielkiej Bogini

INFO: W Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi (woj. śląskie), która jest obiektem zarządzanym przez władze samorządowe, wystawiono instalacje, które profanują chrześcijaństwo.

Centralnym obiektem wystawy pt. „Zapytaj Mokoszy” jest obrazoburcza instalacja żeńskiego narządu płciowego, która – patrząc od tyłu – przypomina… Matkę Boską. Owa sporej rozmiarów instalacja podpisana jest słowami „Clitoris Wielkiej Bogini”. Obiekt ten znajduje się na noszach i był wykorzystywany do swoistej „Procesji Wilgotnej Pani” (przypominającej procesje katolickie), która odbyła się w 2014 r., co zaprezentowano na zdjęciach. W opisie czytamy, że wystawa tworzy nową krainę narracji historycznych i pokazuje dzieje z feministycznej perspektywy.

Wśród innych obiektów tej bluźnierczej wystawy sztuki nowoczesnej zwiedzający – których jak na lekarstwo – mogą także zobaczyć zardzewiały piekarnik z wystającą kołdrą czy różne rodzaje wideł. Kuratorem projektu jest niejaka p. Ewa Mrozikiewicz, a do projektu zaproszono 15 „artystek”, w tym ani jednego artysty.

Tak wesoło marnuje się pieniądze podatnika w Czeladzi, przy okazji znieważając chrześcijaństwo i tym samym obrażając większość uczęszczających co niedzielę do kościoła mieszkańców miasta.

Co ciekawe, dyrektorem Muzeum Saturn, w skład którego wchodzi Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” jest p. Iwona Szaleniec, czyli… żona burmistrza miasta. Chcą, żeby Czeladź była sławna? Chyba nie o taką sławę chodzi…

Tomasz Cukiernik

Za: korwin-mikke.pl (11-07-2018) | http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/profanacja_za_pieniadze_samorzadu_clitoris_wielkiej_bogini/167063

Skip to content