Profanacja za pieniądze samorządu: Clitoris Wielkiej Bogini

Aktualizacja: 2018-07-11 2:07 pm

INFO: W Galerii Sztuki Współczesnej “Elektrownia” w Czeladzi (woj. śląskie), która jest obiektem zarządzanym przez władze samorządowe, wystawiono instalacje, które profanują chrześcijaństwo.

Centralnym obiektem wystawy pt. „Zapytaj Mokoszy” jest obrazoburcza instalacja żeńskiego narządu płciowego, która – patrząc od tyłu – przypomina… Matkę Boską. Owa sporej rozmiarów instalacja podpisana jest słowami „Clitoris Wielkiej Bogini”. Obiekt ten znajduje się na noszach i był wykorzystywany do swoistej „Procesji Wilgotnej Pani” (przypominającej procesje katolickie), która odbyła się w 2014 r., co zaprezentowano na zdjęciach. W opisie czytamy, że wystawa tworzy nową krainę narracji historycznych i pokazuje dzieje z feministycznej perspektywy.

Wśród innych obiektów tej bluźnierczej wystawy sztuki nowoczesnej zwiedzający – których jak na lekarstwo – mogą także zobaczyć zardzewiały piekarnik z wystającą kołdrą czy różne rodzaje wideł. Kuratorem projektu jest niejaka p. Ewa Mrozikiewicz, a do projektu zaproszono 15 “artystek”, w tym ani jednego artysty.

Tak wesoło marnuje się pieniądze podatnika w Czeladzi, przy okazji znieważając chrześcijaństwo i tym samym obrażając większość uczęszczających co niedzielę do kościoła mieszkańców miasta.

Co ciekawe, dyrektorem Muzeum Saturn, w skład którego wchodzi Galeria Sztuki Współczesnej “Elektrownia” jest p. Iwona Szaleniec, czyli… żona burmistrza miasta. Chcą, żeby Czeladź była sławna? Chyba nie o taką sławę chodzi…

Tomasz Cukiernik

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102684 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]