Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Przełożony Generalny FSSP

W poniedziałek 9 lipca 2018r., Kapituła Generalna Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP), która obraduje w dniach 3 lipca – 18 lipca 2018 r. w Seminarium Międzynarodowym Our Lady of Guadalupe w Denton, Nebraska, wybrała na sesji plenarnej ks. Andrzeja Komorowskiego na Przełożonego Generalnego na 6 lat. Papieska Komisja „Ecclesia Dei” została natychmiast poinformowana i odpowiedziała gratulacjami.

Wybór asystentów i doradców nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.

Polski ksiądz urodzony w 1975 r. Ks. Andrzej Komorowski dołączył do Międzynarodowego Seminarium Świętego Piotra w Wigratzbad po studiach ekonomicznych na Uniwersytecie w Poznaniu(Polska). Wyświęcony na księdza w czerwcu 2006r. Przez J.E. Jorge kardynała Medyny Estéveza, pracował w różnych apostolatach Bractwa w Polsce, Belgii i Holandii. Wybrany na asystenta przełożonego na Kapitule generalnej w 2012r. Pełnił funkcje w Domu Generalnym Bractwa we Fryburgu(Szwajcaria), wypełniając obowiązki generalnego ekonoma i często zapewniając posługę wiernym we francuskojęzycznej Szwajcarii.

Jako następca ks. Johna Berga, ks. Komorowski jest 4 przełożonym Generalnym Bractwa Kapłańskiego św. Piotra.

Księdzu Generałowi Andrzejowi Komorowskiemu serdecznie gratulujemy wyboru na tak odpowiedzialną funkcję i zapewniamy o naszej braterskiej pamięci w modlitwie.

Za: Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra. Duszpasterstwo wiernych Liturgii Łacińskiej Polska (2018-07-11) | http://www.fssp.pl/articles/1426

Skip to content