Filipiny: biskupi zarządzili modlitwy ekspiacyjne. Powodem straszliwe bluźnierstwo prezydenta kraju

Aktualizacja: 2018-07-11 1:23 pm

Biskupi z Filipin z wielkim oburzeniem i przykrością przyjęli prowokacyjne i bluźniercze słowa prezydenta Rodrigo Duterte. Wzywają wiernych do trzydniowego postu.

Filipiny: biskupi zarządzili modlitwy ekspiacyjne. Powodem straszliwe bluźnierstwo prezydenta kraju

fot. By PCOO EDP ([1]) [Public domain], via Wikimedia Commons

Katoliccy biskupi ogłosili 16 lipca dniem modlitwy i zadośćuczynienia, oraz następujący zaraz po nim trzydniowy okres postu. „Wzywamy Bożego Miłosierdzia i Jego Sprawiedliwości dla wszystkich tych, którzy zbluźnili przeciwko Jego Świętemu Imieniu” – podano w liście pasterskim.

Prezydent w wulgarnych słowach (których tu nie zacytujemy) obraził Boga, powołując się na historię opisaną w Księdze Rodzaju.

Ponadto Duterte za nieracjonalną uznał koncepcję grzechu pierworodnego. – To są czyny twojej matki i twojego ojca. Jeszcze się nie urodziłeś, a już masz grzech pierworodny. Co to za religia? Nie mogę tego zaakceptować – powiedział końcem czerwca prezydent Filipin.

Ogólnonarodowa modlitwa będzie także odmawiana w intencji zatrzymania fali przestępstw i zbrodni, która przetoczyła przez ostatnie miesiące przez ten azjatycki kraj.

10 czerwca 2018 r. morderca zastrzelił ks. Richmonda Villaflora Nilo podczas sprawowania Mszy Świętej. To trzeci ksiądz zastrzelony na Filipinach w przeciągu trzech miesięcy. Biskupi w kontekście tych wydarzeń zawarli w swym liście wyjaśnienie, że prześladowania chrześcijan nie są niczym nowym. „Co nowego jest w tym, że zastrzelono księdza? Co nowego jest w tym, że ucisza się proroka za pomocą kuli posłanej od zabójcy?” – czytamy w liście.

Źródło: własne PCh24.pl / catholicherald.com

PR

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102658 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]