Aktualizacja strony została wstrzymana

Ks. Wojciech Lemański przywrócony do posługi. Zajmie się dialogiem polsko-żydowskim

Ks. Wojciech Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej przez ordynariusza diecezji warszawsko – praskiej, biskupa Romualda Kamińskiego. Nowe obowiązki podejmie w jednej z łódzkich parafii.

Decyzją biskupa, trwająca od 2014 r. suspensa została anulowana. Ks. Lemański będzie mógł z powrotem uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych będąc w koloratce, a także pełnić funkcje kapłańskie: spowiadać, odprawiać Mszę Św. czy udzielać pozostałych sakramentów.

Biskup Kamiński potwierdzając prasowe doniesienia, zaznaczył, że posługa ks. Lemańskiego będzie swoistym sprawdzianem. Podkreślił, że jego zdaniem należy ratować ludzi w każdy możliwy sposób i ta decyzja jest właśnie takim ratunkiem.

Jak zaznaczył Lemański w rozmowie z radiem TOK Fm, dodatkowo będzie zajmował się dialogiem chrześcijańsko – żydowskim. Podlegać będzie jurysdykcji metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia.

Źródło: onet.pl / dzienniklodzki.pl

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-07-11) | https://www.pch24.pl/ks--wojciech-lemanski-przywrocony-do-poslugi--zajmie-sie-dialogiem-polsko-zydowskim,61558,i.html

Skip to content