Jeszcze więcej antypolskiego szowinizmu w izraelskich szkołach

Aktualizacja: 2018-07-9 4:49 pm

Zgodnie z poleceniem ministra edukacji Izraela, obowiązkowe zajęcia dla udających się na wycieczki szkolne do Polski skoncentrowane będą na „szerokiej współpracy Polaków z Nazistami, donoszeniu na Żydów, wydawaniu ich i mordowaniu” – podają tamtejsze media.

Jeszcze więcej antypolskiego szowinizmu w izraelskich szkołach

By Dovereconomy at Hebrew Wikipedia, The Spokesperson of The Ministry of Economy – Created by The Spokesperson of The Ministry of Economy and uploaded by him to the Hebrew Wikipedia under free license., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index

Naftali Bennet, szef resortu oświaty Izraela ogłosił wprowadzenie nowego bloku obowiązkowych lekcji dla młodzieży odwiedzającej miejsca zagłady znajdujące się na terenie Polski okupowanej podczas II wojny przez Niemców.

W obliczu prób cenzurowania działań Polaków wobec Żydów w czasie Holocaustu zwiększymy nauczanie na ten temat. Wielu Polaków pomagało Nazistom mordować Żydów, co do tego nie ma dyskusji. Pokażemy studentom w Izraelu prawdę, będą mieli dogłębną wiedzę na temat tego, co działo się na polskiej ziemi, największym żydowskim cmentarzysku na świecie – powiedział minister.

Bennet nie zostawił suchej nitki na porozumieniu hucznie ogłoszonym ostatnio przez premierów Benjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego. Zaproponował modyfikację oświadczenia, a co do treści obecnego – nazwał je „pełną kłamstw kompromitacją” i zapowiedział, że nie wejdzie ono do programów nauczania w izraelskich szkołach.

Portal Ynet News napisał, że chociaż na zajęciach będzie wspominać się o polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, to główny akcent nauczyciele muszą położyć na „szerokiej współpracy Polaków z Nazistami, donoszeniu na Żydów, wydawaniu ich i mordowaniu”.

Nawet bez najnowszych dyrektyw żydowscy uczniowie przybywający do naszego kraju karmieni byli antypolską propagandą, a na miejscu izolowani od miejscowych i zawsze otoczeni funkcjonariuszami służb specjalnych. Wzbudzano w młodych ludziach poczucie zagrożenia, wmawiając wrogie nastawienie ze strony naszych rodaków.

Źródło: PolsatNews.pl, własne PCh24.pl

RoM

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102641 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]