Ostry odwet Żydów. W akcie zemsty niszczą uprawy Palestyńczyków

Aktualizacja: 2018-07-8 2:24 pm

Izraelskich dziennik „Haaretz” ujawnił, że izraelska armia rozpyla z powietrza środki chemiczne w celu zniszczenia upraw Palestyńczyków.

Fotografie pojazdów wojskowych wykorzeniających i niszczących drzewa i roślinność w Strefie Gazy nie są obce Izraelczykom, znacznie mniej znane jest, że od 2014 roku pola Palestyńczyków niszczone także poprzez użycie herbicydów rozpylanych z powietrza – czytamy w artykule.

Oficjalnie opryski prowadzone są jedynie na polach znjadujących się po izraelskiej stronie granicy. Gazeta powołuje się jednak na świadectwa palestyńskich rolników oraz pracowników Czerwonego Krzyża, którzy twierdzą, że Izraelczycy niszczą uprawy znajdujące się na terenie Strefy Gazy.

„Haaretz” przytacza relację 67-letniego rolnika z Szudżaiji, którego pola były opryskiwane przez jeden z izraelskich samolotów. Mężczyzna oszacował straty jakie poniósł w skutek zniszczenia plonów na 10 tys. dolarów. Poszkodowany twierdzi również, że jego pole było opryskiwane herbicydami także w 2017 oraz 2015 roku.

Problem z opryskami mieli mieć nie tylko Palestyńscy rolnicy. Również i po izraelskiej stronie granicy herbicydy zniszczyły zboże na polu należącym do kibucu Nahal Oz. Jego członkowie domagają się od armii odszkodowania. Z początku wojsko odmówiło. Dopiero po licznych naciskach izraelska armia wypłaciła kibucowi odszkodowanie w wysokości 16 tys. dolarów. Jednocześnie stanowczo odmawia wypłacania jakichkolwiek rekompensat rolnikom palestyńskim.

Mówi się, iż może być to element odwetu za „płonące latawce”, które wypuszczano ze Strefy Gazy w celu niszczenia pól izraelskich rolników. Latawce stały się poważnym utrapieniem i spowodowały liczne straty. Służby prasowe izraelskiego Ministerstwa Obrony i armii zaprzeczają doniesieniom mediów.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102608 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]