Aktualizacja strony została wstrzymana

Ostry odwet Żydów. W akcie zemsty niszczą uprawy Palestyńczyków

Izraelskich dziennik „Haaretz” ujawnił, że izraelska armia rozpyla z powietrza środki chemiczne w celu zniszczenia upraw Palestyńczyków.

Fotografie pojazdów wojskowych wykorzeniających i niszczących drzewa i roślinność w Strefie Gazy nie są obce Izraelczykom, znacznie mniej znane jest, że od 2014 roku pola Palestyńczyków niszczone także poprzez użycie herbicydów rozpylanych z powietrza – czytamy w artykule.

Oficjalnie opryski prowadzone są jedynie na polach znjadujących się po izraelskiej stronie granicy. Gazeta powołuje się jednak na świadectwa palestyńskich rolników oraz pracowników Czerwonego Krzyża, którzy twierdzą, że Izraelczycy niszczą uprawy znajdujące się na terenie Strefy Gazy.

„Haaretz” przytacza relację 67-letniego rolnika z Szudżaiji, którego pola były opryskiwane przez jeden z izraelskich samolotów. Mężczyzna oszacował straty jakie poniósł w skutek zniszczenia plonów na 10 tys. dolarów. Poszkodowany twierdzi również, że jego pole było opryskiwane herbicydami także w 2017 oraz 2015 roku.

Problem z opryskami mieli mieć nie tylko Palestyńscy rolnicy. Również i po izraelskiej stronie granicy herbicydy zniszczyły zboże na polu należącym do kibucu Nahal Oz. Jego członkowie domagają się od armii odszkodowania. Z początku wojsko odmówiło. Dopiero po licznych naciskach izraelska armia wypłaciła kibucowi odszkodowanie w wysokości 16 tys. dolarów. Jednocześnie stanowczo odmawia wypłacania jakichkolwiek rekompensat rolnikom palestyńskim.

Mówi się, iż może być to element odwetu za „płonące latawce”, które wypuszczano ze Strefy Gazy w celu niszczenia pól izraelskich rolników. Latawce stały się poważnym utrapieniem i spowodowały liczne straty. Służby prasowe izraelskiego Ministerstwa Obrony i armii zaprzeczają doniesieniom mediów.

Za: Najwyższy Czas! (Lipiec 8, 2018 ) | https://nczas.com/2018/07/08/ostry-odwet-zydow-w-akcie-zemsty-niszcza-uprawy-palestynczykow/

Skip to content