Amerykańska firma ukarana za przychylność wobec bojkotu wyrobów izraelskich

Amerykańskie Ministerstwo Handlu The U.S. Department of Commerce, nałożyło w zeszłym tygodniu karę w wysokości 27 tysięcy dolarów na znanego wytwórcę narzędzi, firmę Cooper Tools Industrial Ltd, za „udzielenie osobom w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 15 informacji dotyczących stosunków biznesowych z Izraelem”.

Sprawa dotyczy udzielenia przez firmę Cooper informacji krajom arabskim, które zwróciły się do różnych firm amerykańskich z prośbą o zaświadczenie czy ich produkty nie były faktycznie wytworzone w Izraelu, bądź użyte do ich produkcji części nie pochodzą z Izraela. Kraje arabskie zbierają tego typu informacje prowadząc bojkot wyrobów izraelskich, państwa prowadzącego barbarzyńską politykę wobec nieżydowskich obywateli oraz nagminnie łamiącego prawo międzynarodowe.

Jak twierdzi Departament Handlu słowami Darryl Jackson, podsekretarza ds eksportu: „Departament w swoich przepisach zdecydowanie sprzeciwia się restrykcyjnym praktykom w handlu i bojkotowi przeciwko Izraelowi.”

 

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content