Amerykańska firma ukarana za przychylność wobec bojkotu wyrobów izraelskich

Aktualizacja: 2007-05-22 12:00 am

Amerykańskie Ministerstwo Handlu The U.S. Department of Commerce, nałożyło w zeszłym tygodniu karę w wysokości 27 tysięcy dolarów na znanego wytwórcę narzędzi, firmę Cooper Tools Industrial Ltd, za “udzielenie osobom w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 15 informacji dotyczących stosunków biznesowych z Izraelem”.

Sprawa dotyczy udzielenia przez firmę Cooper informacji krajom arabskim, które zwróciły się do różnych firm amerykańskich z prośbą o zaświadczenie czy ich produkty nie były faktycznie wytworzone w Izraelu, bądź użyte do ich produkcji części nie pochodzą z Izraela. Kraje arabskie zbierają tego typu informacje prowadząc bojkot wyrobów izraelskich, państwa prowadzącego barbarzyńską politykę wobec nieżydowskich obywateli oraz nagminnie łamiącego prawo międzynarodowe.

Jak twierdzi Departament Handlu słowami Darryl Jackson, podsekretarza ds eksportu: “Departament w swoich przepisach zdecydowanie sprzeciwia się restrykcyjnym praktykom w handlu i bojkotowi przeciwko Izraelowi.”

 

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1026 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]