Ekstradycja z Izraela ortodoksyjnego Żyda winnego molestowania seksualnego nieletnich

Aktualizacja: 2009-06-10 11:40 am

Prokurator nowojorskiego powiatu Kings, Charles J. Hynes oznajmił 9 czerwca br. o przyznaniu się oskarżonego Stefana Colmer do wielu przypadków seksualnego molestowania nastoletnich chłopców.

32-letni Colmer, ortodoksyjny Żyd z Brooklynu, jest pierwszą osobą względem której Izrael dokonał ekstradycji do Stanów Zjednoczonych na podstawie nowych poprawek do  bilateralnej umowy pomiędzy tymi krajami, zawartej w styczniu 2007 roku. Wyrok, za który grozi winnemu od dwóch do siedmiu lat więzienia, zapadnie 30 czerwca br.

W trakcie trwania dochodzenia w sprawie wielokrotnego molestowania dwóch 13-letnich chłopców, dokonywnego w okresie od stycznia do maja 2006 roku,  Stefan Colmer zbiegł w lutym 2007 roku do Izraela. Przed wymiarem sprawiedliwości Colmer ukrywany był przez jednego z rabinów.

W wyniku niepisanej umowy, większość przestępstw molestowania seksualnego w środowisku Żydów ortodoksyjnych, nie jest zgłaszana policji. Kilka grup żydowskich aktywnie walczy z tym zjawiskiem dążąc do ukarania winnych – jak określa się – plagi molestowania seksualnego w środowisku ortodoksyjnych Żydów.

Media głównego nurtu unikają nadawania rozgłosu przypadkom molestowania seksualnego w środowiskach innych niż Kościół katolicki, choć wszelkie raporty wskazują na istnienie podobnej, jeśli nie większej skali zjawiska w środowiskach pastorów protestanckich, grupach żydowskich czy też w zawodowym środowisku nauczycielskim.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie King's County District Attorney Office
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10257 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]