Szokująca książka do seksuedukacji. Jest komentarz MEN

Aktualizacja: 2018-07-5 10:15 am

W mediach społecznościowych głośno zrobiło się za sprawą skandalicznego podręcznika do tzw. seksedukacji dla uczniów szkół podstawowych. Rodzice nie kryją oburzenia, a MEN jednoznacznie odcina się od publikacji, twierdząc że nie została dopuszczona do programu nauczania.

„Mała książka o miłości” autorstwa Pernilli Stalfelt spotkała się z falą ogromnej krytyki ze strony rodziców. Publikacja zawierająca niestosowne i wulgarne ilustracje została napisana frywolnym językiem. Za pomocą mediów społecznościowych rodzice zasypali Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz minister Annę Zalewską mnóstwem wiadomości, w których domagali się wyjaśnienia.

Książka ta nie jest ani podręcznikiem do biologii, ani podręcznikiem do przyrody. Nazywanie tej publikacji podręcznikiem jest błędne. Łączenie wspomnianej książki z Ministerstwem Edukacji Narodowej jest nieuprawnione” – napisała Anna Ostrowska, rzeczniczka resortu.

Autorką książki jest Pernilla Stalfelt, szwedzka autorka książek dla dzieci, rysownik, pedagog muzeum w Moderna Museet w Sztokholmie. W Polsce za jej publikację odpowiada wydawnictwo „Czarna Owca”, a na polski rynek wydawniczy trafiły także jej inne tytuły: „Mała książka o kupie”, „Mała książka o śmierci” czy „Różni, ale tacy sami. Książka o tolerancji”.

Źródło: wprost.pl / lubimyczytac.pl

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ależ oczywiście że ministerstwo i pani minister się odcinają i oczywiście że nic nie zrobią, a nawet nie mogą. Seksedukatorzy działają na podstawie konwencji stambulskiej, wg której Polska jest zobowiązana do wprowadzania “równościowej” edukacji na każdym etapie i zwalczania tradycyjnego modelu rodziny. Kaczyński zapowiedział że konwencja nie będzie wypowiedziana, a jak naczelnik powiedział to wszyscy się podporządkowują.
Wojtek

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-07-05)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102549 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]