Aktualizacja strony została wstrzymana

650 kapłanów w Bractwie Kapłańskim Św. Piusa X

W czerwcu, miesiącu poświęconemu Najświętszemu Sercu Jezusowemu, miały tradycyjnie miejsce święcenia kapłańskie w seminariach Bractwa Św. Piusa X na półkuli północnej. 22 czerwca w Dillwyn (USA) wyświęcono dla Bractwa siedmiu nowych prezbiterów, 29 czerwca w Ecône (Szwajcaria) trzech, zaś 30 czerwca w Zaitzkofen (Bawaria) – sześciu. 3 czerwca 2016 r. liczba kapłanów Bractwa Św. Piusa X przekroczyła 600. Z kolei 30 czerwca br., po święceniach kapłańskich w Zaitzkofen, w 30. rocznicę konsekracji biskupich z 1988 r. Bractwo liczy 650 kapłanów – w tym ośmiu Polaków. Pamiętajmy o nich wszystkich w naszych modlitwach!

30 lat po konsekracjach biskupich z 1988 r. Bractwo liczy 650 księży

Źródło

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (3 lipca 2018)

 


 

Szwajcaria: Święcenia kapłańskie w Ecône

29 czerwca br., w święto śś. Apostołów Piotra i Pawła, w seminarium św. Piusa X w Ecône (Szwajcaria) bp Bernard Fellay wyświęcił pięciu nowych kapłanów – w tym trzech dla Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X – oraz pięciu nowych diakonów. Oprócz trzech diakonów z Bractwa Św. Piusa X święcenia kapłańskie otrzymali dwaj diakoni z tradycyjnych wspólnot zakonnych – jeden to benedyktyn z Bellaigue, zaś drugi należy do Bractwa Przemieniania Pańskiego z Mérigny.

Święcenia kapłańskie w Ecône AD 2018

Przełożony generalny Bractwa Św. Piusa X podkreślił w kazaniu godność kapłaństwa: „Święty proboszcz z Ars mawiał, że jeśli wiedzielibyśmy, czym dokładnie jest kapłan, pomarlibyśmy z miłości – taka jest jego wielkość! Sacerdos in æternum, kapłan na wieczność, na zawsze. Tak go określa Kościół. Znamienia kapłaństwa, które naznaczy was dziś w głębi duszy, nie możecie stracić ani na ziemi, ani w niebie. Tego, co czyni was kapłanami, nie możecie stracić. Zaprawdę, kapłaństwo przenosi was w inny, ponadludzki wymiar. Stawia was w wieczności”. Biskup przypomniał również prześladowania, które towarzyszą kapłaństwu, wedle słów samego Zbawiciela: „Nie jest sługa większy od swego pana. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą” (Jan 15, 20). Zaznaczył przy tym, że mimo strasznego kryzysu wiary i wartości, kapłan działa po stronie Chrystusa-zwycięzcy: „Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” (Jan 16, 33).

W ceremonii święceń kapłańskich uczestniczyło również 121 kapłanów, reprezentujących wszystkie kraje świata, w których na co dzień obecne jest Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X.

Źródło:

Reportage n° 1 des ordinations diaconales et sacerdotales du 29 juin 2018 à Ecône – La procession d’entrée et l’imposition des mains – tamże galerie fotografii

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (3 lipca 2018)

 


 

Skip to content