Ta reakcja mówi wszystko! Światowy Kongres Żydów zachwycony zmianami w ustawie o IPN

Jak można było się spodziewać, środowiska i lobby żydowskie świętuje sukces po tym, jak polski parlament w błyskawicznym tempie pozbawia ustawę o IPN sankcji karnych za szkalowanie i przypisywanie Polsce i polskiemu narodowi współudziału w zbrodniach niemieckiej III Rzeszy. Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress) z zadowoleniem przyjął usunięcie zapisów o sankcjach karnych:

– [Kongres jest] zadowolony z tego, iż polski rząd rozpoznał niemożliwą do utrzymania naturę jego nowej ustawy o Holokauście i że podejmuje teraz stosowne działania, by skorygować jeden z najbardziej problematycznych i niebezpiecznych zapisów i usunąć kary narzucane przez tę ustawę – stwierdził Ronald S. Lauder; przewodniczący WJC.

Co ciekawe, Lauder przypomniał, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Andrzejem Dudą i informował o zdecydowanym sprzeciwie tego środowiska wobec ustawy o IPN. „prowadzącej do zaciemniania historii i podważania demokracji”. Przedstawiciel żydowskiego lobby łaskawie raczył uznać, że zrozumiałym jest, że Polacy nie chcą nazywania niemieckich obozów zagłady „polskimi” z powodu tego, że położone były „na okupowanej przez Niemcy polskiej ziemi”. Jednak już zapisy o karach, które występują na przykład w analogicznej ustawie obowiązującej w Izraelu, Lauder uznał za „skandaliczny błąd” i dał Polakom dobrą radę:

– Edukacja, dialog i obiektywne badania naukowe, a nie penalizacja, są kluczem do zrozumienia historii i osiągnięcia wzajemnego szacunku między naszymi narodami – dodał, podkreślając, że historia relacji polsko-żydowskich ma tysiącletnią historię.

Szef Światowego Kongresu Żydów podkreślił, że jego środowisko jest zadowolone z działań podjętych w Polsce, aby skorygować „tę z natury wadliwą ustawę” i nie omieszkał wezwać do „uważnego zbadania każdego z zapisów, by zapewnić, że odzwierciedlona i uszanowana jest historyczna uczciwość i demokracja”.

Nowelizacja ustawy przyjęta przez Sejm wykreśla art. 55a, w którym zapisane są kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu za odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie III Rzeszy. Do słów Ronalda S. Laudera właściwie nie trzeba nic dodawać, obóz Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że ulega każdemu życzeniu lobby żydowskiego, a jest to śmiertelnie niebezpieczne w sytuacji ustawy 447 i roszczeń żydowskich, które sięgają 300 miliardów dolarów.

[Źródło:] Za: wPolityce.pl , dzienniknarodowy.pl , 27.06.2018

Całość: Polish Club Online (2018.06.27)

 


 

Politycy zapomnieli, że ich elektorat to Polacy, a nie Netanjahu i Trump

To gorzej niż zbrodnia – to błąd.

Popełniło go właśnie PiS przepychając dziś [27.06.2018] kolanem przez parlament nowelizację ustawy o IPN {TUTAJ}.  W Sejmie uchwalano ją przez 4 godziny, potem od razu poszła do Senatu, a jeszcze dziś ma ją podpisać prezydent {TUTAJ}. 

Dzisiaj na godzinę 18-tą zapowiedziana jest wspólna konferencja prasowa premierów Netanjahu i Morawieckiego {TUTAJ}.  Tempo zaiste ekspresowe, zwłaszcza, że obecne posiedzenie parlamentu zapowiadano jako poświęcone sprawie… śmieci.

To porozumienie dyplomatyczne miedzy Izraelem, USA i Polską musiało być znane już wcześniej, o czym świadczy napisany dziś rano lizusowski artykuł Michała Karnowskiego {TUTAJ}.  ]]

Polska zapewne uzyska coś w zamian za uległość wobec żydowskiej hucpy.  Już dowiedzieliśmy się o porozumieniu z USA w sprawie importu amerykańskiego gazu skroplonego {TUTAJ}.  Mimo to uważam, że PiS popełniło dokładnie ten sam błąd, co rząd Ewy Kopacz, gdy pod naciskiem Niemiec zgodził się na relokację „uchodźców” i złamał solidarność Grupy Wyszehradzkiej. 

Efektem tego posunięcia była istna furia w Internecie, oraz przegrana PO w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.  Teraz może być podobnie.

Panowie politycy zapomnieli, że ich elektorat to Polacy, a nie Netanjahu i Trump.  Polacy otrzymali jasny dowód, że rząd PiS nie działa w ich interesie, ale ulega naciskom żydowskim, a Polska bynajmniej nie jest suwerennym krajem.

Nikt już nie będzie uważał, iż rząd Morawieckiego jest polskim, naszym rządem.  Tryb uchwalanie tej nowelizacji i ,jak sądzę, konferencja Netanjahu i Morawieckiego tylko pogłębią to wrażenie.

Inną sprawą jest zdezawuowanie Trybunału Konstytucyjnego.  Rząd dostał takiego popędu, ze nie zechciał nawet poczekać na jego wyrok.  Następnym skutkiem jest wzrost nastrojów antysemickich w naszym kraju, stwarzający dobry grunt dla wszelkich prowokacji.  W Internecie przeważają komentarze typu „Kneset rządzi w Polsce”. 

Innym problemem jest przejście do porządku nad ujawnionym ostatnio wręcz zoologicznym antypolonizmem większości środowisk żydowskich.  Wypowiedzi polityków tego nie zmienią.  W mojej notce „Zamienił stryjek siekierkę na kijek” {TUTAJ} tak oceniłam politykę zagraniczną rządu Morawieckiego:

„Najgorzej wygląda sprawa polityki zagranicznej.  Od momentu zmiany rządu notujemy same klęski.  Próba szukania kompromisu z Brukselą tylko rozzuchwaliła naszych wrogów, a w szczególności Timmermansa.  Awantura z Izraelem to wina Netanjahu, ale nasza dyplomacja została całkowicie zaskoczona i nie miała pojęcia, jak zareagować.  Minister Kowalczyk zrezygnował z wycinki drzew zaatakowanych przez kornika w Puszczy Białowieskiej.  Wczoraj Niemcy i Rosja rozpoczęły budowę Nordstream 2, nie zważając na protesty Polski.  Wyciszono sprawę reparacji wojennych od Niemiec.  Gdzie nie spojrzeć – same porażki.”.

Jak widać – jest coraz gorzej.

Elig

[Źródło:] http://naszeblogi.pl/50813-gorzej-niz-zbrodnia-blad

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (27.06.2018)

 


 

Skip to content