E-auta nie są bardziej ekologiczne!

Aktualizacja: 2018-06-27 10:46 am

INFO: Auta elektryczne produkowane przez Teslę nie są bardziej przyjazne środowisku niż samochody napędzane silnikami spalinowymi – wynika z badania przeprowadzonego przez londyńską firmę Engaged Tracking.

Badacze wskazują, że produkcja aut Tesli i wyprodukowanie prądu ich zasilającego emituje w Wielkiej Brytanii tyle samo gazów cieplarnianych, co auta tradycyjne. Wszystko dlatego, że prąd produkowany dla samochodów Tesli jest w większości efektem pracy elektrowni węglowych i gazowych. Brytyjczycy oparli swoje badania na Tesli Model S.

– Nie ma sensu porównywać Modelu S do średniej emisji dla spalin w Wielkiej Brytanii, gdyż średnia ta zawiera wiele mniejszych modeli, które nie są porównywalne do Modelu S – oświadczył rzecznik Tesli.

Źródło: dailycaller.com

Opracował: JW

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102400 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]