Kuzyn Królowej Elżbiety weźmie „ślub” z mężczyzną. Do ołtarza poprowadzi go…była żona

Dalszy kuzyn królowej Elżbiety II, lord Ivar Mounbatten wraz ze swoim partnerem pobiorą się jeszcze tego lata. Tym samym będzie to pierwszy homoślub w rodzinie królewskiej, która w pełni zaakceptowała decyzję członka rodziny.

Ivar ujawnił światu swoje homoseksualne skłonności w 2016 r. Dla swojego nowego partnera Jamesa Coyla zostawił żonę i trójkę dzieci. Miał wtedy 53 lata.

W tym wszystkim reakcja rodziny wydaje się co najmniej dziwna. Nie tylko nie sprzeciwiono się decyzji Mountbattena, ale jednocześnie zarówno bliska, jak i dalsza rodzina wyraziła swoją pełną aprobatę. Ceremonia homozaślubin odbędzie się w prywatnej kaplicy w Devon. Do ołtarza poprowadzi Ivara jego była żona, a w ceremonii wezmą udział jego trzy córki.

Bycie Mountbattenem nigdy nie było problemem – chodziło o pokolenie, w którym się urodziłem. Kiedy dorastałem, mówiło się o tym „miłość, która nie śmie wymawiać swojej nazwy”, ale to niesamowite, jak daleko zaszliśmy w kwestii akceptacji – nie ukrywał swojego zadowolenia sam zaintresowany.

Ivar Mounbatten jest młodszym synem Davida Mountbattena, trzeciego markiza Milford Haven i jego drugiej żony Janet Mercedes Bryce. Jako krewny księcia Filipa i królowej Elżbiety II oraz praprawnuk królowej Wiktorii zajmuje 643. miejsce w sukcesji do tronu brytyjskiego.

Źródło: lifesitenews.com / wprost.pl

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-06-19) | https://www.pch24.pl/kuzyn-krolowej-elzbiety-wezmie-slub-z-mezczyzna--do-oltarza-poprowadzi-go---byla-zona--,61046,i.html

Skip to content