Aktualizacja strony została wstrzymana

Messi nie zagra na mundialu? Wniosek o wyrzucenie Argentyny złoży izraelska federacja

Izraelskie media podały, że tamtejsza federacja piłkarska wystąpi do FIFA z wnioskiem o wykluczenie drużyny Argentyny z piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Powodem ma być postawa Lionela Messiego wobec izraelskich działań w Palestynie.

Messi w jednym z wywiadów powiedział, że „nie może grać z ludźmi, którzy zabijają niewinne palestyńskie dzieci”. Wypowiedź padła przed planowanym w Jerozolimie na 9 czerwca meczem – sprawdzianem Argentyny z Izraelem.

Argentyński gwiazdor dodał też, że „musimy odwołać mecz, ponieważ jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a w dalszej kolejności piłkarzami”.

Postawa piłkarza wywołała oburzenie w Izraelu, a tamtejsza federacja piłkarska – jak podały media – ma wnioskować do FIFA o wykluczenie zespołu Argentyny z mundialu.

Co ciekawe, wcześniej o odwołanie meczu towarzyskiego apelował szef palestyńskiej federacji piłkarskiej. Zapowiedział on nawet, że jeśli spotkanie dojdzie do skutku, to wezwie do „spalenia zdjęć i koszulek z wizerunkiem Messiego”.

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-06-08) | https://www.pch24.pl/messi-nie-zagra-na-mundialu–wniosek-o-wyrzucenie-argentyny-zlozy-izraelska-federacja,60851,i.html