Messi nie zagra na mundialu? Wniosek o wyrzucenie Argentyny złoży izraelska federacja

Aktualizacja: 2018-06-8 2:21 pm

Izraelskie media podały, że tamtejsza federacja piłkarska wystąpi do FIFA z wnioskiem o wykluczenie drużyny Argentyny z piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Powodem ma być postawa Lionela Messiego wobec izraelskich działań w Palestynie.

Messi w jednym z wywiadów powiedział, że „nie może grać z ludźmi, którzy zabijają niewinne palestyńskie dzieci”. Wypowiedź padła przed planowanym w Jerozolimie na 9 czerwca meczem – sprawdzianem Argentyny z Izraelem.

Argentyński gwiazdor dodał też, że „musimy odwołać mecz, ponieważ jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a w dalszej kolejności piłkarzami”.

Postawa piłkarza wywołała oburzenie w Izraelu, a tamtejsza federacja piłkarska – jak podały media – ma wnioskować do FIFA o wykluczenie zespołu Argentyny z mundialu.

Co ciekawe, wcześniej o odwołanie meczu towarzyskiego apelował szef palestyńskiej federacji piłkarskiej. Zapowiedział on nawet, że jeśli spotkanie dojdzie do skutku, to wezwie do „spalenia zdjęć i koszulek z wizerunkiem Messiego”.

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102035 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]