LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały [w Sydney] porozumienie ws. partnerstwa.

Aktualizacja: 2018-06-5 11:13 am

….podkreślając, że relacje PLL LOT z El Al są wyśmienite.

PLL LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały w poniedziałek w Sydney memorandum dotyczące współpracy przewoźników. W przyszłości ma ono doprowadzić do tzw. umowy code-share, na mocy której jedna linia lotnicza przewozi pasażerów z biletami wystawionymi przez inną linię.

Jak tłumaczą Polskie Linie Lotnicze LOT, podpisane w poniedziałek porozumienie ma też przyczynić się do zbadania innych obszarów potencjalnego partnerstwa, „aby wzmocnić relacje między Izraelem a Polską w interesie obu społeczności”.

– W ramach tego porozumienia będziemy rozwijać naszą współpracę. Docelowo będziemy chcieli mieć code-share z El Al. To jest kolejny krok tej współpracy – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

– To porozumienie ma służyć temu, żeby pokazać, że LOT i El Al to dwie linie lotnicze z dwóch państw, które są bardzo siebie blisko i mentalnie, i historycznie, jeśli chodzi o plany rozwoju – powiedział, jednocześnie podkreślając, że relacje PLL LOT z El Al są wyśmienite.

EL Al to państwowe linie lotnicze, swoją bazę mają w porcie lotniczym Ben Guriona w Tel Awiwie. Linia lata m.in. do Europy, Azji, Ameryki Północnej, a w Polsce do Warszawy i Krakowa.

Prezes PLL LOT przebywa w australijskim Sydney, gdzie od niedzieli trwa 74. Walne Zgromadzenie Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego, w którym uczestniczy ponad tysiąc osób – przedstawicieli linii lotniczych, producentów samolotów, lotnisk oraz instytucji lotniczych.

[Źródło:] https://www.tvp.info/37494511/

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101963 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]