Armia USA nadal respektuje dotychczasowe normy prawne

Aktualizacja: 2009-06-9 8:14 am

Prawo obowiązujące w US Army wymaga relegowania z wojska jawnych gejów oraz tych, którzy zawarli małżeństwo z osobą tej samej płci.

Zasada panująca w armii amerykańskiej, nakazująca milczenie w kwestii preferencji homo i biseksualnych została podtrzymana. „To parodia wymiaru sprawiedliwości. Uważam, że skład sędziowski powinien się wstydzić” – tak decyzję Sądu Apelacyjnego skomentował kapitan James Pietrangelo.

Pietrangelo poddał w wątpliwość konstytucyjność DADT, po tym jak za manifestowanie preferencji homoseksualnych został wydalony z armii. Podczas swojej kampanii Barack Obama zapewniał, że zajmie się kwestią dyskryminacji homoseksualistów w szeregach armii, jednak jak dotychczas nie zrobił nic konkretnego w tym kierunku.

Poproszony o komentarz przedstawiciel Pentagonu, Bryan Whitman, stwierdził: „Prawo wymaga relegowania z wojska osób, które angażują się, bądź próbują angażować się w akty homoseksualne, otwarcie mówią o swoich preferencjach, a także tych, którzy zawarli małżeństwo z osobą tej samej płci”. Od wprowadzenia w 1993 roku przepisów DADT z wojskiem musiało pożegnać się około 12,5 tys. żołnierzy.

Christianitas za: politico.com, msnbc.com/psz


Za: Christianistas.pl -- [Org. tytuł: « USA: Armia USA nadal respektuje dotychczasowe normy prawne.»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10190 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]