Dziennikarz ujawnia: ,,Organizacje żydowskie od 15 lat zbierają informacje o polskich nieruchomościach. Teraz tylko usiąść i podliczyć domy i parcele”

Aktualizacja: 2018-05-24 9:51 am

Sprawą roszczeń żydowskich wiele osób żyje od kilku miesięcy. Ale temat zainteresowanym jest znany od wielu lat. Witold Gadowski informuje, że organizacje żydowskie już co najmniej od 15 lat prowadzą inwentaryzację nieruchomości w Polsce.

Dziennikarz podzielił się swoimi informacjami na Facebooku. Napisał m.in.:

Oni zbierali te informacje przynajmniej od ostatnich 15 lat. Zaczęło się to za czasów gdy szefem warszawskiego biura Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie był Jerzy Halbersztadt (współtwórca Muzeum Historii Żydów Polskich, członek B’nai B’rith).

Gadowski podaje, że Halbersztadt ,,podpisał umowy z wszystkimi Archiwami Państwowymi w Polsce na kwerendy i skanowanie WSZYSTKICH akt archiwalnych dotyczących historii i zagłady Żydów”.

Dziennikarz podkreśla:

WSZYSTKICH. Także tych związanych ze spisami nieruchomości żydowskich tzw. opuszczonych po II wojnie, które robiły na swoje potrzeby wszystkie miasta i gminy na polecenie starostw powiatowych. Polskie Archiwa Państwowe już same tę robotę wykonały. Nic już nie musimy udostępniać. Oni już wszystko mają w Waszyngtonie. Teraz tylko usiąść i podliczyć domy i parcele

Gadowski uważa, że jego informacje można łatwo zidentyfikować.

Zadzwońcie do jakiegokolwiek dużego archiwum w Polsce. Polecam Kraków, Warszawa, Łódź, Lublin… i zapytajcie czy warszawskie biuro Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie mikrofilmowało akta dotyczące Żydów (w tym nieruchomości opuszczonych, akt niemieckich urzędów powierniczych) w ostatnich 15 latach? Zadzwońcie do warszawskiego biura USHMM i zapytajcie czy mikrofilmowali takie akta?

– pisze.

Taka sytuacja od naszego h.c.:Stanisław MichalkiewiczWitold GadowskiSłuchałem dziś w radio Wnet rozmowy Panów….

Posted by Witold Gadowski on Wednesday, May 16, 2018

Za: Niezlomni.pl (2018/05/24)

 


 

Żydzi już odbierają polskie nieruchomości!

INFO: Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej przyjechali do Źegociny (woj. małopolskie), żeby przed miejscowym urzędem gminy zaprotestować przeciwko roszczeniom wysuwanym przez środowiska żydowskie – podaje portal bochnianin.pl.

Ponad 20 spadkobierców osób pochodzenia żydowskiego z Izraela, USA, Meksyku, Austrii i Szwajcarii za pośrednictwem kancelarii adwokackiej z Krakowa rozpoczęło procedurę starań o odzyskanie nieruchomości w Źegocinie oraz w lasach państwowych. Wśród nieruchomości, o których zwrot starają się Żydzi, jest wiele ważnych dla miejscowości budynków. Dlatego grupa Wszechpolaków przyjechała do Źegociny, żeby przeciwko temu zaprotestować.

– Wyobraźcie sobie państwo, że pewnego dnia na tym urzędzie zawiśnie kartka “Sprzedane na poczet roszczeń żydowskich”. Sprzedany zostanie nie tylko urząd gminy i inne tereny, i nie tylko tutaj. Jeżeli nie pokażemy światu, że nie zgadzamy się na tego typu bezprawie, już wkrótce w każdej miejscowości po nasze działki, budynki, udziały w spółkach czy firmach, będą wyciągać ręce obcy! Adwokaci żydowscy mogą zapukać do państwa domów – przestrzegała p. Natalia Kyrcz z MW. – Polski rząd nie może nadal milczeć w tej sprawie. Jego obowiązkiem jest obrona Polski i Polaków przed ludźmi, którzy chcą naszej ziemi wyssać to, z czego mogliby skorzystać, na czym mogliby się wzbogacić. Polska jest suwerennym krajem, gospodarzem w nim jest polski naród i ten naród mówi jasno: stop roszczeniom żydowskim, stop trwaniu na kolanach przed Stanami Zjednoczonymi i Izraelem. To nie my byliśmy katami i nie my będziemy płacić – dodała.

Źródło: bochnianin.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (22-05-2018)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101759 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]