Niemiecki rysownik wyleciał za karykaturę Netanjahu

Aktualizacja: 2018-05-21 3:19 pm

INFO: Cenzura w niemieckich mediach to zjawisko powszechne. Redakcja “Süddeutsche Zeitung” zwolniła swojego rysownika, który przygotował karykaturę p. Benjamina Netanjahu, premiera Izraela.

85-letni rysownik 15 maja br. zaprezentował na łamach gazety karykaturę, która przedstawia izraelskiego przywódcę w przebraniu p. Netty Barzilai, piosenkarki, która wygrała niedawny konkurs Eurowizji. Na obrazku p. Netanjahu w jednej dłoni trzyma mikrofon, a w drugiej rakietę z gwiazdą Dawida. W chmurce pojawił się natomiast napis: “Następnego roku w Jerozolimie”.

Redaktor naczelny dziennika, p. Wolfgang Krach przeprosił publicznie za “antysemicką” karykaturę, natomiast jej autor p. Dieter Hanitzsch przeprosić nie zamierzał i został zwolniony.

Źródło: FoxNews.com

Opracował: TP

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101711 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]