Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezydent Duda rozmawiał w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi

Nowojorski konsulat RP był miejscem środowego spotkania Andrzeja Dudy z i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy z reprezentantami organizacji żydowskich. Krzysztof Szczerski, minister w kancelarii prezydenta zapewnia, że rozmowy nie dotyczyły spraw majątkowych.

Prezydent Duda rozmawiał w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

–  Nie było mowy o kwestiach majątkowych. Rozmówcy zgodzili się, że dzisiaj wielka odpowiedzialność leży po stronie środowisk, którym zależy na dobrych relacjach polsko-żydowskich, tak aby debata nie była zdominowana przez postawy skrajne po każdej ze stron, które ostatnio się pojawiły – stwierdził Szczerski.

Oświadczenie odnosiło się do podpisanej ostatnio przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy „o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono” (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST). Zobowiązuje ona rząd amerykański do wspierania roszczeń organizacji żydowskich, zabiegających o przejęcie mienia ofiar Holokaustu, w tym bezspadkowego. Zgodnie z prawem wielu krajów, również Polski, przeszło ono na rzecz państwa.

W programie wizyty znalazło się m.in. złożenie – prawdopodobnie w towarzystwie burmistrza Stevena Fulopa – kwiatów pod pomnikiem katyńskim w Jersey. Para prezydencka będzie przebywać za Oceanem do najbliższej niedzieli.  

Źródło: rmf24.pl

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-05-16)

 


 

„PAD nie powinien w ogóle być w jednym miejscu z Fulopem , a jeśli już, to powinien splunąć mu w twarz” – tak Ziemkiewicz i inni komentują spotkanie Dudy z Fulopem

Kontrowersje związane z wypowiedziami i atakami na polski rząd Stevena Fulopa, burmistrza Jersey City były w Polsce mocno komentowane. Z miejsca burmistrza okrzyknięto anty-polakiem i oszołomem. Nie dziwi więc oburzenie publicystów i internautów na wieści, że prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z Fulopem, by złożyć wieńce przed pomnikiem Katyńskim.

Prezydent Andrzej Duda, przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, pierwszego dnia swojego pobytu złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.
-„Prezydent Andrzej Duda powiedział burmistrzowi Jersey City Stevenowi Fulopowi „dość kategorycznie i wyraźnie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City””š

Dlaczego jednak internauci są oburzeni, spotkaniem prezydenta RP z burmistrzem Jersey? Otóż 30 kwietnia burmistrz Fulop informował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi monument i zapowiedział, że zostanie on przeniesiony i tymczasowo przechowany w magazynie. Plany usunięcia pomnika wywołały oczywisty sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie.

Ten skandaliczny pomysł skrytykował marszałek Senatu Stanisław Karczewski, czyli 3 osoba w państwie. W odpowiedzi Fulop napisał na Twitterze:

„To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet to żart. Fakty są takie, że to znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną co w tym nieprzyjemne to senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć”.

Dlatego informacja o spotkaniu prezydenta Dudy z tym anty – polakiem wywołały sprzeciw publicystów i internatów.

Jak internauci komentują to spotkanie, które już sie odbyło i okazało się, że rezydent z burmistrzem oddzielnie składali kwiaty?

Przeczytaj też: Wiemy o czym rozmawiał prezydent Andrzej Duda z burmistrzem Jersey Stevenem Fulopem

Nczas.com/ Twitter

Za: Najwyższy Czas! (17-5-2018)

 


 

Prezydent RP spotkał się w USA z Żydami. Obowiązkowy rytuał?

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2053609774919475&id=100008114164039

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: Rozmyślania w blogu – isakowicz.pl (17 maja 2018)

 


 

Skip to content