Prezydent Duda rozmawiał w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi

Aktualizacja: 2018-05-17 9:38 am

Nowojorski konsulat RP był miejscem środowego spotkania Andrzeja Dudy z i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy z reprezentantami organizacji żydowskich. Krzysztof Szczerski, minister w kancelarii prezydenta zapewnia, że rozmowy nie dotyczyły spraw majątkowych.

Prezydent Duda rozmawiał w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

–  Nie było mowy o kwestiach majątkowych. Rozmówcy zgodzili się, że dzisiaj wielka odpowiedzialność leży po stronie środowisk, którym zależy na dobrych relacjach polsko-żydowskich, tak aby debata nie była zdominowana przez postawy skrajne po każdej ze stron, które ostatnio się pojawiły – stwierdził Szczerski.

Oświadczenie odnosiło się do podpisanej ostatnio przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy „o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono” (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST). Zobowiązuje ona rząd amerykański do wspierania roszczeń organizacji żydowskich, zabiegających o przejęcie mienia ofiar Holokaustu, w tym bezspadkowego. Zgodnie z prawem wielu krajów, również Polski, przeszło ono na rzecz państwa.

W programie wizyty znalazło się m.in. złożenie – prawdopodobnie w towarzystwie burmistrza Stevena Fulopa – kwiatów pod pomnikiem katyńskim w Jersey. Para prezydencka będzie przebywać za Oceanem do najbliższej niedzieli.  

Źródło: rmf24.pl

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-05-16)

 


 

„PAD nie powinien w ogóle być w jednym miejscu z Fulopem , a jeśli już, to powinien splunąć mu w twarz” – tak Ziemkiewicz i inni komentują spotkanie Dudy z Fulopem

Kontrowersje związane z wypowiedziami i atakami na polski rząd Stevena Fulopa, burmistrza Jersey City były w Polsce mocno komentowane. Z miejsca burmistrza okrzyknięto anty-polakiem i oszołomem. Nie dziwi więc oburzenie publicystów i internautów na wieści, że prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z Fulopem, by złożyć wieńce przed pomnikiem Katyńskim.

Prezydent Andrzej Duda, przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, pierwszego dnia swojego pobytu złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.
-„Prezydent Andrzej Duda powiedział burmistrzowi Jersey City Stevenowi Fulopowi „dość kategorycznie i wyraźnie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego w Jersey City””š

Dlaczego jednak internauci są oburzeni, spotkaniem prezydenta RP z burmistrzem Jersey? Otóż 30 kwietnia burmistrz Fulop informował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi monument i zapowiedział, że zostanie on przeniesiony i tymczasowo przechowany w magazynie. Plany usunięcia pomnika wywołały oczywisty sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie.

Ten skandaliczny pomysł skrytykował marszałek Senatu Stanisław Karczewski, czyli 3 osoba w państwie. W odpowiedzi Fulop napisał na Twitterze:

„To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet to żart. Fakty są takie, że to znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną co w tym nieprzyjemne to senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć”.

Dlatego informacja o spotkaniu prezydenta Dudy z tym anty – polakiem wywołały sprzeciw publicystów i internatów.

https://twitter.com/cezarykrysztopa/status/996790039412604928

Jak internauci komentują to spotkanie, które już sie odbyło i okazało się, że rezydent z burmistrzem oddzielnie składali kwiaty?

https://twitter.com/Monika_Lind/status/996991273906180096

Przeczytaj też: Wiemy o czym rozmawiał prezydent Andrzej Duda z burmistrzem Jersey Stevenem Fulopem

Nczas.com/ Twitter

Za: Najwyższy Czas! (17-5-2018)

 


 

Prezydent RP spotkał się w USA z Żydami. Obowiązkowy rytuał?

To jakiś obowiÄ…zkowy rytuał? Bedzie też T. Gross i inni polakożercy? Nie lepiej spotkać się z tymi, którzy w USA dobrze życzÄ… Polsce i Polakom?

Posted by Tadeusz Isakowicz-Zaleski on Wednesday, May 16, 2018

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: Rozmyślania w blogu – isakowicz.pl (17 maja 2018)

 


 

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101668 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]