Aktualizacja strony została wstrzymana

Donald Trump podjął decyzję. Umowa nuklearna z Iranem to przeszłość

Stany Zjednoczone zrywają umowę nuklearną z Iranem – ogłosił w orędziu prezydent Donald Trump. „To okropna, jednostronna umowa, która nigdy nie powinna zostać zawarta” – oświadczył.

Reżim irański finansował lata chaosu i terroru poprzez zagrabianie pieniędzy swoich obywateli – mówił Trump.

Dlatego dziś oświadczam, że USA wycofają się z irańskiego porozumienia nuklearnego. Podpiszę też memorandum prezydenckie, które również nałoży surowe sankcje na irański reżim – powiedział Trump. Podkreślił jednak, że jest skłonny negocjować nową umowę.

Prezydent powołując się na ustalenia izraelskiego wywiadu zapewnił, że ma „ostateczne dowody”, że Iran naruszył porozumiemie. Nie podał jednak szczegółów.

Hasan Rouhani, prezydent Iranu określił decyzję Trumpa mianem „historycznego doświadczenia dla Persów”. Jak podkreślił „USA nigdy nie dotrzymywały swoich zobowiązań”.

Decyzję Donalda Trumpa pochwalił premier Izraela Benjamin Netanjahu. Jego zdaniem stanowiło ono „receptę na katastrofę, katastrofę dla naszego regionu, katastrofę dla światowego pokoju”.

Do sprawy odniósł się także prezydent Francji. Emmanuel Macron powiedział, że Francja Niemcy i Wielka Brytania „ubolewają” z powodu decyzji Trumpa.

Celem zawartej w lipcu 2015 roku umowy między sześcioma mocarstwami (USA, Francja, Wielka Brytania, Chiny, Rosja i Niemcy) a Iranem było ograniczenie irańskiego programu nuklearnego w zamian za stopniowe znoszenie sankcji.

Źródło: rmf24.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-05-08)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Trump, uznawany przez niektórych (czytaj: idiotów) jako „konserwatywny prezydent” podjął groźną dla świata decyzję, która pokazuje do jakiego stopnia jest on – jako Prezydent USA – zależny od lobby syjonistycznego. Pokazuje również po raz kolejny co warte są porozumienia podpisywane przez Stany Zjednoczone, na co prezydent Iranu wskazał i słusznie podkreślił mówiąc, że „USA nigdy nie dotrzymywały swoich zobowiązań”.

Jak najdalej od takiego „sojusznika”, który jest gotów sprzedać każdego gdy tylko będzie to korzystniejsze niż głaskanie go.

 


 

Skip to content