Codzienne zwrotny z chrześcijańską genezą na cenzurowanym! Uczelnia: to agresji wobec muzułmanów

Na stronie jednego z amerykańskich uniwersytetów zamieszczono listę zwrotów uznanych za „islamofobiczne”. Wśród nich znalazły się popularne „Merry Christmas” (ang. wesołych świąt) czy „God Bless You” (ang. na zdrowie). Oba mają chrześcijańską genezę.

Na naszych oczach dokonuje się rewolucja pojęciowa i wzmożenie cenzury języka. Działania wymierzone są w kulturę wyrastającą z chrześcijaństwa.

Zarządzenie bostońskiej uczelni wpisuje się w szereg działań wprowadzających autocenzurę wypowiedzi, mających na celu wychowanie „nowego człowieka”, pozbawionego „uprzedzeń” wynikających z religii czy kultury.

Angielski zwrot stosowany w odpowiedzi np. na kichnięcie – „God Bless You” – w dosłownym tłumaczeniu na język polski brzmi: „niech Cię Bóg błogosławi”. To samo dotyczy określenia „Merry Christmas” czyli „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”. W obu przypadkach odwołanie się do Boga zostało uznane przez władze uczelni za uderzające w… muzułmanów.

Bostoński Uniwersytet Simmonsa na swojej stronie zamieścił  listę – ich zdaniem – nieodpowiednich zwrotów, których nie należy używać na terenie kampusa.

Zdaniem autorów nowego zarządzenia, powiedzenie „niech Cię Bóg błogosławi” implikuje, że adresat wypowiedzi musi wyznawać wiarę chrześcijańską. Ich zdaniem jest to obraźliwe, chociażby dla studentów wyznających islam.

Na określenia takiego zachowania wymyślono nawet nowy termin: „islamoizja”.

„Islamoizja jest nowym określeniem na islamofobię, która jest zorganizowanym aktem dyskryminacji wymierzonym w muzułmanów ze względu na ich wyznanie czy związek etniczny i kulturowy narodów muzułmańskich” – czytamy w przewodniku zamieszczonym na stronie uczelni.

Progresywistyczna nowomowa systematycznie wprowadzana jest na kampusach w całych Stanach Zjednoczonych. Studenci, którzy otrzymają takie „wykształcenie” będą czuli się w obowiązku wprowadzać językowe zmiany z mowie potocznej.

Po raz kolejny widzimy, jak strategia współczesnych marksistów kulturowych, którzy wykorzystują do swoich celów „uciemiężoną” mniejszość, dotyka sfery języka, przekształcając go na swoją modłę.

Źródło: nationalreview.com

PR 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-05-08) | http://www.pch24.pl/codzienne-zwrotny-z-chrzescijanska-geneza-na-cenzurowanym--uczelnia--to-agresji-wobec-muzulmanow,60123,i.html

Skip to content