Prof. Bartyzel zablokowany na FB za krytykę protestantów? „Walka klasowa zaostrza się”

– Chyba żaden naród na świecie nie został aż tak znicestwiony duchowo przez protestantyzm, jak Anglicy. Purytanizm zabił old merry England i uczynił z Anglików zimne, bezduszne potwory, których jedyną moralnością jest hipokryzja” – skomentował na Facebooku prof. Jacek Bartyzel bulwersujące wydarzenia, do jakich doszło wokół małego Alfiego Evansa. I został za to zablokowany.  

Można tylko przypuszczać, że prof. Bartyzel został „zaatakowany” przez protestantów. To oni mogli zgłosić naruszenie zasad Facebooka poprzez opublikowanie rzekomo nienawistnego postu.

Dostałem informacje, że w moim przypadku zostało zgłoszone naruszenie – powiedział prof. Jacek Bartyzel w rozmowie z PCh24.pl. Historyk przyznał jednak, że za absurdalną skargę wcale nie musieli być odpowiedzialni protestanci. Mogli też to zrobić Anglicy. – Trudno jednoznacznie powiedzieć od kogo pochodziła ta skarga – ocenił.

Profesor nie ukrywa jednak, że zablokowanie jego konta za wpis, w którym nie pojawiły się żadne nienawistne słowa, a jedynie wyrazista opinia w palącej kwestii dotyczącej umierającego chłopca, jest znakiem czasów. – Walka klasowa zaostrza się w miarę postępu socjalizmu, więc i kryteria się zaostrzają – skomentował zasady, jakimi kieruje się Facebook, przy blokowaniu kont.

Prof. Bartyzel odpowiednio wcześniej zdołał jednak zabezpieczyć się przed ewentualną blokadą oficjalnego konta. Prowadzi też drugie konto – Ardalion Bartyzel. Tam można śledzić jego wpisy, komentujące rzeczywistość oraz słynny „Kalendarz reakcjonisty”.

Najpopularniejszy serwis społecznościowy zaostrza cenzurę, i tak już opresyjną wobec osób i organizacji głoszących poglądy odległe od lewicowo-liberalnych. Pretekstem – zwalczanie rasizmu i nienawiści. Niedawno informowaliśmy, że w ostatnich dniach FB zablokował też konta organizacji narodowych.

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-04-28)

 


 

Dwa fanpage organizacji narodowych znikają z Facebooka. „Uważamy, że propagują rasizm, antysemityzm i homofobię”

Najnowsza decyzja Facebooka mocno uderzyła w polskie środowiska narodowe. W specjalnym oświadczeniu wydanym przez portal zapowiedziano, iż gignt medialny nie tylko będzie usuwał konta tych organizacji z serwisu, ale także wszelkie posty zawierające ich symbolikę.

To bardzo mocny cios Facebooka wymierzony w polską skrajną prawicę. Obecność organizacji konsekwentnie naruszających nasze zasady może zostać zabroniona na naszej platformie. Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) w Polsce.  

Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione – czytamy w specjalnym oświadczeniu Facebooka.

Z portalu znikną zarówno konta samych organizacji jak i związana z nimi symbolika bądź hasła.

Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania, wykorzystywane do rozprzestrzeniania mowy nienawiści, zostaną usunięte – czytamy dalej.

Facebook ostrzega też, iż w przypadku notorycznego „naruszania Standardow Społeczności” przez użytkowników w postaci nagminnego informowania o działalności skrajnej prawicy, portal może zawiesić ich konta.

Firma zapewnia, że decyzja nie była łatwa, bo „ludzie powinni mieć możliwość angażowania się w dyskusje polityczne na Facebooku, jednocześnie jednak portal chce, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni.”

Źródło: dziennik.pl/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (28-04-2018)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content