Aktualizacja strony została wstrzymana

Rozpoczęła się walka o legalizację… poligamii!

Amerykańska organizacja Pro-Polygamy działająca na rzecz zalegalizowania poligamii twierdzi, że należy stworzyć prawo, które zapewni równy dostęp do instytucji małżeństwa dla wszystkich osób. Aktywiści powołują się w swym wniosku na fakt zalegalizowania w stanie New Hampshire małżeństw pomiędzy osobami homoseksualnymi – informuje serwis worldnetdaily.com.

Organizacja Pro-Polygamy, określa zalegalizowanie małżeństw tej samej płci jako zwycięstwo praw obywatelskich. „Stan New Hampshire ogłaszając, że nowe prawo ustanawia uczciwość i równość dla wszystkich oznacza, że tym samym zakończono dyskryminację wobec wszystkich ludzi” – napisała organizacja na swej stronie internetowej. Jak dodano, faktyczne prawo oznacza jednak „dalszą celową” dyskryminację „dorosłych osób, które bez przymusu zgadzają się na związki poligamiczne”.

Wcześniej niektóre stany, takie jak np. Kolorado, wprowadziły do swych konstytucji zapisy stwierdzające, że nie zostaną w nich nigdy uchwalone przepisy, które ustanawiałyby „status ochrony” dla homoseksualistów, lesbijek i biseksualistów. Tą sprawą zajął się w 1996 roku Sąd Najwyższy.

Jak argumentował wtedy sędzia Antonin Scalia, tego typu klauzule zabezpieczające są niekonstytucyjne, a poligamiści nie mogą mieć mniej praw konstytucyjnych aniżeli osoby homoseksualne. Jak dodał, takie klauzule uderzają w „pewną klasę ludzi”.

Według Scalii, argumenty, na które powołują się homoseksualiści powinny być stosowane także w odniesieniu do osób opowiadających się za poligamią. Sędzia stwierdził także, iż należy skończyć z uchwalaniem przepisów opartych na podstawach moralnych, które mają charakter indywidualnego wyboru – czytamy w serwisie worldnetdaily.com.

Za: Kontrrewolucja | http://www.kontrrewolucja.bnx.pl/news.php?readmore=1866