Alfie Evans odłączony od aparatury medycznej. Jego ojciec prosi o modlitwę

Aktualizacja: 2018-04-23 7:12 pm

Pomimo protestów, apeli, zaangażowania papieża Franciszka i przyznaniu dziecku włoskiego obywatelstwa, mały Alfie Evans został odłączony od aparatury medycznej. Miało do tego dojść w poniedziałek około godz. 22. Lekarze podjęli decyzję po rozmowie z rodzicami dziecka, ich prawnikiem oraz ambasadorem Włoch.

LifeSiteNews.com poinformował o odłączeniu 23-miesięcznego Alfiego Evansa od aparatury medycznej. W poniedziałek Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił wniosek rodziny o zbadanie sprawy dziecka i nieodłączanie go od aparatury. Kiedy wszystko wydawało się stracone, z pomocą przyszedł włoski rząd, który przyznał Alfiemu obywatelstwo i specjalną wizę dyplomatyczną. Miało to pozwolić na bezpieczny transport do kliniki w Rzymie. Niestety około godz. 22, lekarze postanowili odłączyć dziecko od specjalnego respiratora. Nie wiadomo jak długo Alfi będzie mógł przeżyć bez wsparcia aparatury.

Lekarze w szpitalu w Liverpoolu mieli dokonać procedury odłączenia dziecka po rozmowie z rodzicami, ich prawnikiem oraz ambasadorem Włoch w Wielkiej Brytanii. Dyplomata brał udział w rozmowach ze względu na fakt, iż dziecko od poniedziałkowego popołudnia jest już obywatelem Republiki Włoskiej. Niestety pomimo sprzeciwu wszystkich stron, lekarze zdecydowali się na wykonanie wcześniej planowanej procedury, na którą zgodę wyraził Sąd Najwyższy.  

Rodzice Alfiego Evansa są razem z synem. Władze szpitala nie zezwoliły, aby w pokoju byli także inni członkowie rodziny. Thomas Evans, opublikował w mediach społecznościowych film, na którym widać 23-miesięcznego chłopca, już po odłączeniu od aparatury medycznej. Dziecko reaguje, mruga oczami i rozgląda się po pomieszczeniu. Ojciec małego pacjenta powiedział, że po odłączeniu od respiratora Alfie jest o wiele bardziej czujny i żywy niż zazwyczaj.

Ojciec chłopca apeluje również o modlitwę w intencji uratowania życia syna. „Teraz modlimy się mocno, aby Justice Hayden uwolniła Alfiego. W przeciwnym wypadku Alfi umrze. Proszę, módlcie się. Możecie modlić się w domu, w swoim samochodzie i w pracy. Zachęcam wszystkich, aby stanęli razem po stronie Alfiego. Módlcie się mocno, aby chronić to małe, niewinne błogosławione dziecko.” – powiedział Thomas Evans.

Źródło: LifeSiteNews.com, LifeNews.com

WMa

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101306 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]