Karol Marks pojawił się na banknotach euro! Nominał odzwierciedla wartość jego dorobku

Aktualizacja: 2018-04-23 12:19 pm

Na 200. rocznicę urodzin Karola Marksa miasto, w którym przyszedł na świat – Trewir zainwestowało w wydruk banknotów z podobizną twórcy komunizmu. Nominał kolekcjonerskich pieniędzy jest wart tyle co poglądy gospodarcze niemieckiego myśliciela i ekonomisty. 

Wizerunek Marksa jest wizytówką niemieckiego miasta Trewir, w którym 5.maja 1818 roku na świat przyszedł człowiek, kojarzący się z korzeniami komunizmu.

Każdy może zakupić sobie pamiątkowy, kolekcjonerski banknot z podobizną założyciela I Międzynarodówki. Jego nominał , wynoszący 0 euro jest wprost proporcjonalny do wartości wizji ekonomicznej tego XIX-wiecznego myśliciela.

Pierwsza partia banknotów, których Trewir wydał 5 tys. rozeszły się w błyskawicznym tempie. Koszt jednego to 3 euro czyli ok. 12 zł. Zapowiedziano już wydanie kolejnych pieniędzy z podobizną Marksa. Tym razem będzie ich 20 tys. sztuk. Dostępne będą pod koniec maja.

Źródło: se.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101287 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]