Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandaliczna prowokacja w niemieckim obozie. Oto, co znaleziono po przyjeździe izraelskiej młodzieży

Wczorajszy ”šMarsz Źywych’ w którym uczestniczyli także prezydenci Polski i Izraela miał być elementem pojednania i pamięci o wspólnej tragicznej historii Polaków i Żydów. Skończyło się na kolejnej prowokacji.

W centrum zainteresowania mediów zarówno polskich jak i zagranicznych znalazł się upamiętniający ofiary Holokaustu ”šMarsz Źywych’, w którym uczestniczyło około 12 tysięcy osób. W tym prezydent Polski, Andrzej Duda oraz prezydent Izraela, Re’uwen Riwlin.

 

fot. Prt Sc Twitter Jonny Daniels

Marsz ten jest organizowany przez izraelskie ministerstwo oświaty od 1988 roku dla młodzieży izraelskiej w celach edukacyjnych.

Niestety, ani wiedzą ani też wyczuciem uczestnicy się nie popisali, bowiem na torach znajdujących się w obozie pojawiły się napisy głoszące ”šTo JEST polski obóz koncentracyjny”š.

To kolejny skandal związany z tym wydarzeniem, po słowach, jakie miały paść z ust prezydenta Riwlina do Andrzeja Dudy.

Państwo polskie pozwoliło na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii (Adolfa) Hitlera i było świadkiem fali antysemityzmu wywołanej przez ustawę, którą właśnie przyjęliście – zacytował Times of Israel prezydenta Izraela, odnosząc się do ustawy o IPN.

To był teren, który umożliwił nazistom zrobienie czego tylko chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie (…) To prawda, że Niemcy chcieli nas skrzywdzić, lecz mieli oni także pomocników – te słowa także miały paść ze strony Izraelskiego Prezydenta.

Za: Najwyższy Czas! (Kwiecień 14, 2018) | http://nczas.com/2018/04/14/skandaliczna-prowokacja-w-niemieckim-obozie-oto-co-znaleziono-po-przyjezdzie-izraelskiej-mlodziezy/

Skip to content