Skandaliczna prowokacja w niemieckim obozie. Oto, co znaleziono po przyjeździe izraelskiej młodzieży

Aktualizacja: 2018-04-14 11:28 am

Wczorajszy ”šMarsz Źywych’ w którym uczestniczyli także prezydenci Polski i Izraela miał być elementem pojednania i pamięci o wspólnej tragicznej historii Polaków i Żydów. Skończyło się na kolejnej prowokacji.

W centrum zainteresowania mediów zarówno polskich jak i zagranicznych znalazł się upamiętniający ofiary Holokaustu ”šMarsz Źywych’, w którym uczestniczyło około 12 tysięcy osób. W tym prezydent Polski, Andrzej Duda oraz prezydent Izraela, Re’uwen Riwlin.

 

fot. Prt Sc Twitter Jonny Daniels

Marsz ten jest organizowany przez izraelskie ministerstwo oświaty od 1988 roku dla młodzieży izraelskiej w celach edukacyjnych.

Niestety, ani wiedzą ani też wyczuciem uczestnicy się nie popisali, bowiem na torach znajdujących się w obozie pojawiły się napisy głoszące ”šTo JEST polski obóz koncentracyjny”š.

To kolejny skandal związany z tym wydarzeniem, po słowach, jakie miały paść z ust prezydenta Riwlina do Andrzeja Dudy.

Państwo polskie pozwoliło na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii (Adolfa) Hitlera i było świadkiem fali antysemityzmu wywołanej przez ustawę, którą właśnie przyjęliście – zacytował Times of Israel prezydenta Izraela, odnosząc się do ustawy o IPN.

To był teren, który umożliwił nazistom zrobienie czego tylko chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie (…) To prawda, że Niemcy chcieli nas skrzywdzić, lecz mieli oni także pomocników – te słowa także miały paść ze strony Izraelskiego Prezydenta.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]