BBC promuje film parodiujący Eucharystię i obrażający katolików

Na facebookowym profilu szkockiego BBC udostępniono film opatrzony wpisem „Jak smakuje homofobia w 2018 r.”. Narrator przekonuje, że hostia smakuje jak „połączenie kartonu z nienawiścią”, a w samym filmie ukazano parodię Eucharystii.

Skandaliczny film nakręcono w ramach akcji mającej rzekomo sprzeciwiać się przejawom „homofobii”. Film zawiera przesłanie jakoby Kościół był jednym z jej źródeł. Pokazano także parodię fragmentu Eucharystii, gdzie zamiast hostii kapłan trzyma w dłoniach serowe krążki. Podczas przyjęcia tej „komunii” przez aktorkę, z ust narratora pada stwierdzenie: „hostia smakuje jak połączenie kartonu z nienawiścią”.

Dla mnie wygląda na to, że Jezus umarł na krzyżu za grzechy, aby nie musieć tracić czasu na nauczanie „półgłówków” kochających grzeszyć – narrator wypowiada kolejne, skandaliczne słowa.

BBC Scotland nie usunęło bluźnierczego filmu ze swojej strony, a sam Facebook także nie zareagował na treści zamieszczone w filmie.

Do filmu odniósł się biskup John Keenan, wskazując że jest to kolejny atak na katolików w tym kraju. Niedawno „Sunday Times” opublikował sondaż, z którego wynikało, że katolicy to grupa społeczna mierząca się z największą dyskryminacją spośród szkockiego społeczeństwa. – I my się temu dziwimy!? – zaakcentował duchowny.

Archidiecezja św. Andrzeja w Edynburgu wydała oświadczenie krytykujące sugestie płynące z filmu, jakoby to katolicy nawoływali do przemocy wobec gejów. – Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno: „Osoby homoseksualne muszą być traktowane z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością. Należy unikać każdego przejawu ich dyskryminacji” – argumentowali przedstawiciele archidiecezji.

Źródło: catholicherald.com, Facebook.com

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-04-13) | http://www.pch24.pl/bbc-promuje-film-parodiujacy-eucharystie-i-obrazajacy-katolikow,59568,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content