Hiszpania: Rząd chce usunięcia symboli religijnych z przestrzeni publicznej

Aktualizacja: 2009-06-6 9:31 am

Postęp wg Zappatero: koszary, szpitale, internaty, szkoły, pogrzeby i uroczystości państwowe to ma być „przestrzeń neutralna religijnie”.

Hiszpański dziennik „Público” poinformował, że rząd tego kraju analizuje możliwość usunięcia symboli religijnych z koszar wojskowych, szpitali, internatów i szkół państwowych, a także rezygnacji z ich używania w czasie pogrzebów państwowych i uroczystości objęcia funkcji publicznych.

Według gazety, minister sprawiedliwości Francisco Caamaño zapowiedział, że rząd chce „stworzyć przestrzeń publiczną neutralną religijnie”. Ma to być jedną z podstaw przygotowywanej ustawy o wolności religijnej i wolności sumienia.

Planuje się, że ten akt prawny po raz pierwszy w historii Hiszpanii przyzna też prawo do sprzeciwu sumienia, jak również zajmie się prawami osób nie wyznających żadnej religii.

Caamaño oświadczył, że prace nad projektem są już zaawansowane i powinien być on przedstawiony przed końcem br.

Christianitas za: KAI/jad/wiara.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10106 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]