Edukacja domowa sprzyja powołaniom. Pokazują to amerykańskie badania

Aktualizacja: 2018-04-11 10:14 am

W Cetrum ds. Badań nad Apostolatem Uniwersytetu Georgetown przeprowadzono badania wykazujące, że wśród dzieci kształconych w systemie edukacji domowej jest później cztery razy więcej powołań niż wśród tych kształconych w instytucjach katolickich.

Badania wykazały, że edukacja domowa sprzyja powołaniom. Prawie jeden na dziesięciu kleryków w seminariach USA jest absolwentem takiego systemu edukacji. Mimo że w ten sposób uczy się zaledwie 100 tys. dzieci to właśnie w takim systemie warunki do odkrycia powołania są lepsze. Jest to o tyle szokujące, że do szkół katolickich uczęszcza blisko 2 miliony uczniów.

Jeżeli zatem dziecko uczy się w domu, ma cztery razy większą szansę na zostanie w przyszłości księdzem niż dziecko edukowane w katolickiej szkole.

Badania potwierdzają prywatne doświadczenia ks. JD Jaffe, dyrektora ds. powołań w diecezji Arlington. W wywiadzie dla magazynu „Seton” przyznał, że znaczna część seminarzystów uczona była w domu.

W 2013 r. abp. Edwin O’Brien z Baltimore powiedział, że „nie ma lepszego miejsca dla odkrycia nowych powołań niż system edukacji domowej”.  

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

Zobacz także:

“Duch rodzinny”

Duch rodzinny

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101035 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]