Edukacja domowa sprzyja powołaniom. Pokazują to amerykańskie badania

W Cetrum ds. Badań nad Apostolatem Uniwersytetu Georgetown przeprowadzono badania wykazujące, że wśród dzieci kształconych w systemie edukacji domowej jest później cztery razy więcej powołań niż wśród tych kształconych w instytucjach katolickich.

Badania wykazały, że edukacja domowa sprzyja powołaniom. Prawie jeden na dziesięciu kleryków w seminariach USA jest absolwentem takiego systemu edukacji. Mimo że w ten sposób uczy się zaledwie 100 tys. dzieci to właśnie w takim systemie warunki do odkrycia powołania są lepsze. Jest to o tyle szokujące, że do szkół katolickich uczęszcza blisko 2 miliony uczniów.

Jeżeli zatem dziecko uczy się w domu, ma cztery razy większą szansę na zostanie w przyszłości księdzem niż dziecko edukowane w katolickiej szkole.

Badania potwierdzają prywatne doświadczenia ks. JD Jaffe, dyrektora ds. powołań w diecezji Arlington. W wywiadzie dla magazynu „Seton” przyznał, że znaczna część seminarzystów uczona była w domu.

W 2013 r. abp. Edwin O’Brien z Baltimore powiedział, że „nie ma lepszego miejsca dla odkrycia nowych powołań niż system edukacji domowej”.  

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

Zobacz także:

„Duch rodzinny”

Duch rodzinny

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-04-11) | http://www.pch24.pl/edukacja-domowa-sprzyja-powolaniom--pokazuja-to-amerykanskie-badania,59492,i.html

Skip to content