Mocne słowa amerykańskiej polityk: jeśli nie naprawimy społeczeństwa, nie naprawimy szkół

Aktualizacja: 2018-04-9 12:20 pm

Sposobem na naprawę naszych szkół jest powrót do nich modlitw i Biblii – powiedziała zasiadająca w kongresie stanowym w Kansas przedstawicielka Republikanów Randy Garber.

Słowa te padły podczas debaty w lokalnym kongresie na temat finansowania szkół. Dyskusja to efekt orzeczenia Sądu Najwyższego w Kansas, który uznał, że szkoły w stanie są „niedofinansowane” i „nie spełniają stawianego im przez stanowe prawo wymogu odpowiedniości”.

W ocenie Randy Garber dodatkowe pieniądze nie rozwiążą problemów szkół w Kansas. – Jeśli nie naprawimy społeczeństwa, nie naprawimy szkół  stwierdziła republikańska polityk. Dodała, że do placówek „powinny wrócić modlitwy i Biblia”.

Na wypowiedź Garber ostro zareagował Mark Desetti, lobbysta z Kansas National Education Association. W jego ocenie stwierdzenie, że „modlitwa rozwiąże problemy” to „najbardziej absurdalna rzecz, jaką słyszał”. Dodał, że nikt nie ma prawa nakazywać dzieciom modlenia się.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego USA z lat 60-tych „modlitwy w szkołach są dozwolone, ale nie mogą być inicjowane przez nauczycieli ani innych pracowników szkoły”.

Źródło: rp.pl

TK

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100994 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]