Mocne słowa amerykańskiej polityk: jeśli nie naprawimy społeczeństwa, nie naprawimy szkół

Sposobem na naprawę naszych szkół jest powrót do nich modlitw i Biblii – powiedziała zasiadająca w kongresie stanowym w Kansas przedstawicielka Republikanów Randy Garber.

Słowa te padły podczas debaty w lokalnym kongresie na temat finansowania szkół. Dyskusja to efekt orzeczenia Sądu Najwyższego w Kansas, który uznał, że szkoły w stanie są „niedofinansowane” i „nie spełniają stawianego im przez stanowe prawo wymogu odpowiedniości”.

W ocenie Randy Garber dodatkowe pieniądze nie rozwiążą problemów szkół w Kansas. – Jeśli nie naprawimy społeczeństwa, nie naprawimy szkół  stwierdziła republikańska polityk. Dodała, że do placówek „powinny wrócić modlitwy i Biblia”.

Na wypowiedź Garber ostro zareagował Mark Desetti, lobbysta z Kansas National Education Association. W jego ocenie stwierdzenie, że „modlitwa rozwiąże problemy” to „najbardziej absurdalna rzecz, jaką słyszał”. Dodał, że nikt nie ma prawa nakazywać dzieciom modlenia się.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego USA z lat 60-tych „modlitwy w szkołach są dozwolone, ale nie mogą być inicjowane przez nauczycieli ani innych pracowników szkoły”.

Źródło: rp.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-04-09) | http://www.pch24.pl/mocne-slowa-amerykanskiej-polityk--jesli-nie-naprawimy-spoleczenstwa--nie-naprawimy-szkol,59437,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content