“Warsztaty dla homoseksualistów i Żydów”

Aktualizacja: 2009-06-5 4:11 pm

“To jest prawda a nie mit, tam gdzie gej, tam i Żyd” – takie napisy dobrze znamy z polskich miast. Dlatego Kampania Przeciwko Homofobii postanowiła zorganizować warsztaty dla homoseksualistów i Żydów. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że taki “sojusz” może być kontrowersyjny, ale sądzą, że korzyści będzie więcej.

“Chcielibyśmy ponownie dać okazję reprezentantom i reprezentantkom obu środowisk do poznania się, wymienienia doświadczeniami i zastanowienia się nad potencjałem jaki daje wspólne przeciwstawienie się uprzedzeniom” – piszą twórcy warsztatów na stronach Kampanii Przeciwko Homofobii.

W trakcie krakowskich rozmów chcą zebrać 20 osób: dziesięcioro homoseksualistów i dziesięcioro Żydów. Przedstawiciele obu mniejszości w Polsce zastanowią się nad własną tożsamością, przenalizują mechanizmy, powiązania homofobii i antysemityzmu oraz poszukają wspólnych strategii działań na rzecz tolerancji.

Według Kampanii, choć między obiema grupami jest dialog, to brakuje współpracy. Tymczasem, jak piszą, “po nakreśleniu tego, co łączy (i dzieli) polskich Żydów oraz gejów i lesbijki w doświadczaniu opresji można stworzyć wspólny front przeciwdziałania aktom nietolerancji, antysemityzmu i homofobii”.

To nie pierwsza taka inicjatywa Kampanii. W 2005 roku wraz ze Stowarzyszeniem Żydowskim Czulent, Stowarzyszeniem Szterndlech oraz Israeli Gay Youth zorganizowała cykl imprez dotyczących antysemityzmu i homofobii.

Źródło: Dziennik

Za: Forum Å»ydów Polskich -- [Org. tytuł: « Razem będÄ… walczyć z uprzedzeniami»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10099 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]