Izrael przeprowadzał tajne eksperymenty medyczne na swoich żołnierzach

Aktualizacja: 2007-05-15 12:00 am

Izraelskie Ministerstwo Obrony przyznało w poniedziałek, 14 maja br., że przeprowadzało potajemne medyczne eksperymenty na żołnierzach.
Po ujawnieniu, iż około 800 żołnierzy poddanych było od 1999 roku eksperymentom medycznym w ramach rządowych testów przeciwko wąglikowi (Anthrax), Minister Obrony przyznał, iż „Eksperyment był przeprowadzony w ramach przygotowania ludności Państwa Izrael na strategiczne niebezpieczeństwo.” Minister dodał równocześnie, że procedury były zaaprobowane przez ekspertów medycznych, a uczestnicy brali w eksperymencie dobrowolny udział.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1009 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]