UK: 4-letnie dzieci uczestniczyły w apelu szkolnym z okazji “Dnia Przeciwko Homofobii”

Aktualizacja: 2009-06-5 1:12 pm

Dzieci za szkoły podstawowej w Boradstairs, z których najmłodsze miało 4 lata, wzięły udział w uroczystym szkolnym apelu poświęconym homoseksualizmowi, który odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii i Transfobii.

W trakcie apelu dzieci wysłuchały piosenek Eltona Johna, o którym dowiedziały się, że jest homoseksualistą. Wielu rodziców skarżyło się, że dzieci czuły się po tym zmieszane i zaniepokojone.
Gemma Martin (28 lat), której siedmioletnia córka Chloe oraz czteroletni syn Danny brały udział w apelu twierdzi, że część dzieci nabawiło się obaw co do charakteru przyjaźni utrzymywanej z innymi dziećmi.
“Małe dziewczynki często przytulają się nawzajem kiedy jedna z nich płacze lub się przewróci – teraz boją się, żeby inni nie pomyśleli o nich jako o gejach.
Sądzę, ze czteroletnim dzieciom nie potrzebna jest tego rodzaju wiedza, a rodzice powinni sami przekazywać ją dzieciom, kiedy uznają, że są na to gotowe.

Inna matka twierdzi, że szkoła nie zwraca uwagi na ich skargi o brak konsultacji i traktuje je jako akt homofobii.  Lorna Meloy dodaje: “Moja dziewięcioletnia córka Melissa powiedziała mi, że pokazywano im zdjęcie dwóch leżących ze sobą mężczyzn. Starsze dzieci pewnie to rozumieją, zwykle wiedzą już takie rzeczy, natomiast dla mojej córki to rzecz trudna do zrozumienia.”

Nigel Utto, dyrektor szkoły Bromstone Primary w hrabstwie Kent stwierdził, że apel dotyczył znęcania się nad słabszymi a homofobia była tylko jednym z wielu jego punktów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Telegraph | Fronda.pl
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10086 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]