ONZ upomina Polskę: zakażcie leczenia homoseksualistów!

Aktualizacja: 2018-03-31 10:13 am

Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ wystosował do Polski pytanie, dotyczące możliwości leczenia osób z homoseksualizmu. Organizacji nie podoba się, że w naszym kraju takie terapie są w ogóle legalne.  

Członkom Komitetu Osób Niepełnosprawnych nie podoba się, że w Polsce stosuje się wobec homoseksualistów terapię konwersyjną. Nie jest ona absolutnie przymusowa – kto chce, może podjąć leczenie. Jednak zdaniem ONZ, nie powinno tak być.

Komitet zainteresował się sprawą, gdy na biurka jego członków trafiły raporty takich homoorganizacji jak Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa czy Kultura Równości. Znalazł się w nich donosy na Polskę, informujące że w Polsce stosowane jest leczenie konwersyjne. To dlatego właśnie Komitet ONZ wystosował do Polski pytania w sprawie tej praktyki.

Jedno z pytań brzmi zaskakująco, ponieważ jest formą warunku stawianego Polsce. Czy Polska zamierza zaprzestać stosowania terapii konwersyjnej? – pyta Komitet Osób Niepełnosprawnych ONZ i domaga się odpowiedzi najpóźniej do września czyli przy okazji kolejnej sesji ONZ.

Przedstawiciele homoorganizacji zacierają ręce. – To wyraźny sygnał dla polskiego rządu, że ONZ przygląda się Polsce i monitoruje sytuację dotyczącą lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych – nie kryje satysfakcji Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii.

Źródło: dziennik.pl

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100839 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]