Aktualizacja strony została wstrzymana

Bp Nitkiewicz porównał inspiratorów zabójstwa Jezusa do zwolenników aborcji

Tłumy pątników wzięły udział w wielkopiątkowej Świętokrzyskiej Drodze Krzyżowej z Nowej Słupi do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wspólnej pasyjnej modlitwie przewodził biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który porównał inicjatorów zabójstwa Pana Jezusa m.in. do współczesnych zwolenników aborcji i przeciwników obecności religii w szkołach.

Rozważania pasyjne prowadzili podczas nabożeństwa ojcowie oblaci, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium. Bp Krzysztof Nitkiewicz, zwracając się do pielgrzymów przypomniał, że Pan Jezus umarł na krzyżu za nasze grzechy. Zauważył, że inspiratorzy jego zabójstwa, wykonawcy wyroku oraz obserwatorzy stali u stóp krzyża i przyglądali się martwemu skazańcowi. 

– Należymy do tej grupy i występujemy we wszystkich pojawiających się tutaj rolach. Jak zauważa św. Jan Apostoł, wypełniły się słowa proroctwa Zachariasza: „Będą patrzeć na tego, którego przebili”. One stale się wypełniają. Ilu ludziom przeszkadza dzisiaj Chrystus i Jego nauka, a także głoszący ją Kościół – mówił biskup. Hierarcha zwrócił uwagę, że oni teraz krzyczą, aby usunąć religię ze szkół, zabronić krytykowania aborcji, ideologii gender, zakazać symboli i akcentów religijnych w miejscach publicznych oraz podczas uroczystości państwowych. 

– A jeśli dzięki usłużnym politykom i aktywistom uda się to w jakimś przypadku, wznoszą okrzyki radości. Również przeciwnicy Chrystusa klaskali i cieszyli się w Wielki Piątek. A tłumy bezrefleksyjnie wyrażały swoją aprobatę, nie dostrzegając, że są jak owce na rzeź prowadzone. Bo świat bez Jezusa skazany jest na samozagładę – podkreślał bp Nitkiewicz. 

Świętokrzyska Droga Krzyżowa ma swoją bogatą wielowiekową historię. Wybudowana została na przełomie XVI – XVII wielu z inicjatywy opata Michała Maliszewskiego. Zachowały się z niej jedynie dwie kapliczki, które można zwiedzać na Drodze Królewskiej tuż po wejściu do Puszczy Jodłowej od strony Nowej Słupi. 

W 2007 r. dokonane zostało jej odtworzenie. Co roku w Wielki Piątek biskup sandomierski przewodniczy i prowadzi Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Nowej Słupi na szczyt do klasztoru. 

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie zainicjował Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Źródło: KAI

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-03-30)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie jesteśmy pewni czy bp Nitkiewicz miał dokładnie to na myśli, ale ci sami, którzy z nienawiści do Boga doprowadzili do skazania Chrystusa na śmierć, którzy podburzyli tłumy aby krzyczały „Ukrzyżuj Go!”, którzy wyparli się Boga, którzy zastraszyli Piłata – mają i dzisiaj swoich potomków i spadkobierców religijno-etnicznych i stoją na czele wszelkich frontów rewolucyjnych, w tym aborcji. I stosują te same metody zastraszania i podburzania.

 


 

.