Hiszpańska Legia Cudzoziemska oddała hołd Chrystusowi. Czyni tak w każdy Wielki Czwartek

Aktualizacja: 2018-03-29 2:46 pm

Malaga. W każdy Wielki Czwartek żołnierze hiszpańskiej Legii Cudzoziemskiej wyprowadzają z tamtejszego kościoła garnizonowego krzyż z wizerunkiem Chrystusa od Dobrej Śmierci i oddają mu cześć.

Hiszpańska Legia Cudzoziemska oddała hołd Chrystusowi. Czyni tak w każdy Wielki Czwartek

Źródło: YouTube / Semana Santa Málaga 101tv

Ciężki krzyż z wizerunkiem Chrystusa od Dobrej Śmierci uroczyście wyprowadzany jest z kościoła garnizonowego w Maladze. Czyni to honorowa asysta wojskowa przy wtórze pieśni „Jestem narzeczonym śmierci”.

Niesiony na barkach krzyż rusza w procesję po ulicach miasta w towarzystwie wojskowej orkiestry, a zgromadzeni żołnierze stają na baczność.

Krzyż został odnaleziony w zgliszczach odbitego kościoła, zniszczonego w czasach masowych mordów m.in. na księżach z czasów, gdy w Hiszpanii panował komunizm.

MA

 


 

 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100813 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]