Tęczowy dyktat trwa. Trener skazany, bo odmówił prowadzenia zajęć dla grupy LGBT

Aktualizacja: 2018-03-29 2:46 pm

Poznański sąd uznał, że trener krav magi, który odmówił prowadzenia zajęć dla grupy LGBT, jest winny wykroczenia, ale też odstąpił od ukarania mężczyzny. To nie koniec walki. – Nie zgadzamy się na kneblowanie przez środowiska LGBT i na zakaz swobody przekonań – zapewnia pełnomocnik oskarżonego.

Wyrok dotyczy wydarzeń sprzed roku. Do Roberta K, trenera krav magi z Poznania zgłosiły się osoby ze zrzeszającego homoseksualistów stowarzyszenia Stonewall. Instruktor początkowo miał zgodzić się na prowadzenie zajęć, ale po kilku dniach odmówił. Zostało to odebrane jako przejaw homofobii.

Sprawa została zgłoszona na policję, a następnie trafiła do sądu. Robert K. stał się też celem ataków środowisk LGBT i został okrzyknięty homofobem. Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Robert K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Jego pełnomocnik już zapowiedział, że wyrok zostanie zaskarżony. – Nie zgadzamy się na kneblowanie przez środowiska LGBT i na zakaz swobody przekonań – zaznaczył.

Sprawa trenera jest podobna do przypadku łódzkiego drukarza, który odmówił stowarzyszeniu LGBT wydrukowania plakatów z treściami sprzecznymi z jego poglądami. W tamtej sprawie zapadł taki sam wyrok, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że złoży kasację.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MA

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100811 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]