Kolejny ukraiński region wywiesi czerwono-czarne sztandary. To symbol UPA – morderców Polaków!

Czy niebiesko-żółta flaga Ukrainy zostanie zastąpiona przez czerwono-czarny sztandar banderowców? Taki scenariusz staje się coraz bardziej prawdopodobny, a wszystko za sprawą radnych obwodu chmielnickiego. 

Samorządowcy zasiadający w radzie obwodu chmielnickiego zdecydowali, że symbol ukraińskich nazistów będzie oficjalnie wywieszany na budynkach publicznych m.in. podczas świąt. Za takim rozwiązaniem zagłosowała zdecydowana większość z nich. Decyzja ta oznacza, że obok budynków rady obwodu i podległych jej urzędów, czerwono-czarne flagi zostaną umieszczane razem z państwowymi niebiesko-żółtymi.

To jednak nie wszystko. Rada poinformowała, że zwróci się do Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej o wyznaczenie dat związanych z historią ukraińskiego ruchu narodowowyzwoleńczego, aby wówczas również wywieszać czerwono-czarne flagi. Ponadto samorządowcy obwodu chmielnickiego chcą zwrócić się do Rady Najwyższej (ukraińskiego parlamentu) o „nadanie czerwono-czarnym barwom oficjalnego statusu bojowego sztandaru ukraińskiej walki narodowowyzwoleńczej.”

Czerwono-czarna flaga to symbol Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. „Źołnierze” band UPA w bestialski sposób wymordowali około stu tysięcy Polaków i przedstawicieli innych nacji podczas ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Pod koniec stycznia podobną decyzję w sprawie propagowania czerwono-czarnej flagi podjęła rada obwodu lwowskiego.

Źródło: tvp.info

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-03-28) | http://www.pch24.pl/kolejny-ukrainski-region-wywiesi-czerwono-czarne-sztandary--to-symbol-upa---mordercow-polakow-,59213,i.html

Skip to content