Ziemkiewicz: Facebook uprawia kolonializm w najczystszej postaci

Aktualizacja: 2018-03-26 10:36 am

OPINIA: To, co wyrabiają internetowe korporacje, to najczystszy kolonializm – pisze dla Interii red. Rafał Ziemkiewicz.

– Piszesz coś – i twoje słowa nagle znikają. Albo cały ty znikasz – to znaczy, znika twoje konto wraz ze wszystkim, co na nim jest. Nie wiadomo, kto to zrobił, i nie wiadomo dlaczego. Masz się tłumaczyć, ale nie przed jakimś konkretnym babskiem, choćby najobrzydliwszym, tylko przed nie wiadomo kim. Nie wiadomo, kto uzna, czy ci wolno – pisze p. Ziemkiewicz. – Facebook, youtube, w mniejszym stopniu Twitter wzięły na siebie, jako kolejne ogniwo w rewolucyjnej sztafecie, wyznaczone przez Marksa zadanie, którego nie udało się wykonać Makarence i Źdanowowi, ani nawet Gramsciemu: przeorać i wygładzić mózgi oraz wychować “nowego człowieka”, lewicowego, wyzwolonego z “przesądów”, wyznającego teorie jedynie słuszne. A przynajmniej – plan minimum – cenzurować i usuwać z przestrzeni publicznej “myślozbrodnie” – podkreśla publicysta.

P. Ziemkiewicz ma nadzieję, że uda się zlikwidować cenzurę w Internecie tak, jak udało się zlikwidować – znany głównie z PRL-u – Główny Urząd Kontroli Publikacji, Prasy i Widowisk. Publicysta zachęca do wsparcia fundacji Ordo Iuris, która podjęła się walki z cenzurą w sieci.

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (26-03-2018)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100707 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]