Auta bez systemu inwigilacji nie zarejestruje się!

Aktualizacja: 2018-03-24 9:30 am

FUTURO: Od 1 kwietnia 2018 r. każdy homologowany samochód będzie musiał posiadać moduł eCall – europejskiego systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych – przypomina bankier.pl.

Portal pisze, że od 1 kwietnia każdy producent nowo wyprodukowanego samochodu, starając się o jego homologację, będzie musiał zapewnić w nim moduł eCall. Moduł wykorzystuje technologię GPS i w razie zdarzenia drogowego wysyła pod numer 112 komunikat o wypadku, podając podstawowe informacje – miejsce i czas wypadku, kierunek jazdy czy rodzaj samochodu i paliwa.

Po oczywiście jeden ze świetlanych pomysłów UE. Wg uniokratów bowiem, system pozwoli na uniknięcie śmierci nawet 2500 osób rocznie. Zmniejszy też skutki wypadków o co najmniej 15%.

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100625 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]